Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2019, 21:19 Aktualizované dňa 21.05.2019 o 21:28

Končí tréner Ramsay na lavičke? Lašák naznačil možný odchod

Generálny manažér Miroslav Šatan sa však k téme nechcel vyjadrovať.

Craig Ramsay a Tomáš Tatar
Zdroj: TASR/M: Baumann

O tom, či Kanaďan Craig Ramsay bude pokračovať vo funkcii hlavného trénera slovenskej hokejovej reprezentácie sa rozhodne po volebnom kongrese SZĽH (26. júna).

Povedal to generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan, Ramsay však v kabíne naznačil, že zápas s Dánskom na MS v Košiciach 2019 mohol byť pre neho posledný.

​Tréner brankárov Lašák po zápase s Dánskom vyšiel z kabíny dojatý a odmietol zhodnotiť vystúpenie slovenských hokejistov na MS. Ospravedlnil sa s tým, že ho práve zaplavili veľké emócie.

"V šatni sme mali veľké emócie, ospravedlňujem sa, ale nie je vhodná chvíľa na nejaké analýzy. Rozlúčka Laca Nagya bola emotívna, ale slová Craiga Ramsaya boli asi ešte emotívnejšie. Toľko vecí, ktoré nás naučil a najmä mladých chlapcov, to je úžasné. Ukázal nám, ako sa máme správať, akí máme byť ľudia a profesionáli. Som z toho ešte viac dojatý, ako z Lacovej rozlúčky," povedal Lašák.

Zmluva na dva roky

O pokračovaní ročného Kanaďana na slovenskej striedačke visí otáznik. "On nám už pred zápasom hovoril, ako si to užíval a ako to má rád. Už vtedy to bolo silné. Ale či bude pokračovať, to nie je otázka na mňa," dodal Lašák.

Ramsay zasadol na slovenskú striedačku po MS 2017 a podpísal zmluvu na dva roky.

Júnový kongres

"Čas pri slovenskej reprezentácii som si skutočne užíval a vždy budem ochotný pomôcť. Ale o pokračovaní som zatiaľ neuvažoval, keďže sa vždy sústredím len na jednu vec. Ešte sme sa o tom nerozprávali," povedal tréner ešte v pondelok pred posledným duelom na šampionáte.

Na júnovom kongrese sa bude voliť nový prezident zväzu. Po ňom by sa mal vytvoriť aj nový realizačný tím reprezentácie vrátane generálneho manažéra a hlavného trénera.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.