Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2019, 00:00

Čaňa. Miesto, kde Liba vychováva nové talenty

Liba Hockey Academy funguje v obci so šesťtisíc obyvateľmi už sedem rokov. Ročný rozpočet klubu prevyšuje stotisíc eur.

Čaňa. Miesto, kde Liba vychováva nové talenty
Zdroj: IGORLIBA.SK

Slovákov, ktorí počas kariéry získali hokejový titul majstrov sveta a k tomu ďalšie štyri cenné kovy zo šampionátov a dva z olympijských hier, je len zopár. Jedným z nich je aj 58-ročný rodák z Prešova a legenda najmä košického hokeja Igor Liba. Po skončení kariéry v roku 2003 pôsobil ako tréner pri mládeži v HC Košice, trénoval Bardejov. No už je to takmer desať rokov, čo naposledy viedol tím v celonárodnej súťaži. „Rok som nemal robotu a spolu s bývalým spoluhráčom Pavlom Valkom sme rozmýšľali, že sa začneme venovať trénovaniu detí,“ uviedol pre HN štvornásobný federálny majster Československa. A tak v druhej polovici roka 2012 otvoril Hockey Liba Academy, kde cez jeho ruky a ruky jeho spolupracovníkov prešli odvtedy už stovky hokejových nádejí. Za domov akadémie si vybral Čaňu, obec s takmer šiestimi tisíckami obyvateľov zhruba 20 kilometrov južne od Košíc.

Inšpiroval ho Zdeno Cíger
Zimný štadión v Čani bol postavený za vyše milióna eur, pričom 600-tisíc naň poskytla vláda formou dotácie. Prečo si Igor Liba zvolil za domov svojej akadémie štadión v malej obci pred Ko

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.