TASR/Christophe Ena

Schmiedlová vypadla v prvom kole Roland Garros, nestačila na svetovú jednotku Osakovú

28.05.2019, 20:26
Schmiedlová mala na centrálnom kurte Philippa Chatriera vynikajúci štart do zápasu a už po 14 minútach viedla 4:0.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V úvodnom zápase na parížskej antuke poriadne potrápila svetovú i nasadenú jednotku Naomi Osakovú z Japonska, no nakoniec jej za necelé dve hodiny podľahla v troch setoch 6:0, 6:7 (4) a 1:6.

Schmiedlová mala na centrálnom kurte Philippa Chatriera vynikajúci štart do zápasu a už po 14 minútach viedla 4:0. Jej súperke sa vôbec nedarilo, nevychádzali jej údery, robila príliš veľa nevynútených chýb a po dvojchybe v piatom geme stratila aj svoj tretí servis. Dvadsaťštyriročná Slovenka sa veľkej šance nezľakla a svojej súperke uštedrila v prvom sete za 21 minút kanára.

Začiatok druhej časti mal už opačný priebeh. Svetová jednotka sa dokázala otriasť z nečakaného vývoja duelu, nabrala istotu pri úderoch a v úvodných troch gemoch dominovala. Potom ale prišiel dážď a rozhodca za stavu 3:0 a 0:15 z pohľadu Osakovej duel prerušil.

Pauza však trvala len pár minút a viac prospela Slovenke. Tá súperku trikrát brejkla, dostala sa do vedenia 5:4 i 6:5, no nedokázala dopodávať zápas do víťazného konca. Osaková vyhrala v tajbrejku 7:4 a dostala sa na koňa.

V treťom dejstve už mala svetová jednotka potrebnú istotu i sebavedomie, trikrát zobrala súperke podanie, set vyhrala jasne 6:1 a tešila sa z postupu do 2. kola. V ňom sa stretne s Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou. Anna Karolína Schmiedlová rovnako ako vlani neprešla v Paríži cez úvodnú prekážku.

ženy - dvojhra - 1. kolo:
Naomi Osaková (1-Jap.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 0:6, 7:6 (4), 6:1

01 - Modified: 2023-06-11 21:11:15 - Feat.: - Title: Djokovič po zisku rekordného titulu Roland Garros: "Je to výnimočný deň" 02 - Modified: 2023-06-10 17:19:31 - Feat.: - Title: Poľka Swiateková sa stala po tretíkrát víťazkou Roland Garros, na celom turnaji stratila len jeden set 03 - Modified: 2023-06-03 17:53:30 - Feat.: - Title: Schmiedlová na Roland Garros ničí súperky. V osemfinále vyzve svetovú šestku. Môže len získať, tvrdí expert 04 - Modified: 2022-01-17 12:23:49 - Feat.: - Title: Doma ho vítali, problémy však nekončia. Djokovič môže prísť aj o Roland Garros 05 - Modified: 2021-06-12 15:41:51 - Feat.: - Title: Česko má grandslamovú šampiónku. Krejčíková vyhrala Roland Garros
23. apríl 2024 19:14