Eden HazardReuters

Futbalisti Chelsea vybojovali európsku trofej. Svojho rivala prevalcovali v druhom polčase

29.05.2019, 22:52
"The Blues" triumfovali v súťaži druhýkrát v histórii po roku 2013.

Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v stredajšom finále Európskej ligy UEFA 2018/2019 nad mestským rivalom Arsenalom 4:1. "The Blues" triumfovali v súťaži druhýkrát v histórii po roku 2013.

Všetky góly na Olympijskom štadióne v azerbajdžanskej metropole Baku padli v druhom polčase. Skóre otvoril v 49. minúte francúzsky útočník Olivier Giroud, zhodou okolností bývalý hráč Arsenalu.

Ďalšie zásahy pridali Pedro Rodriguez a Eden Hazard, ktorý v 65. minúte premenil jedenástku a o sedem minút vrátil svojmu tímu trojgólový náskok po tom, ako sa Arsenal vrátil na chvíľu do hry zásluhou presného zásahu Alexa Iwobiho na 1:3.

Zápas bol pre 37-ročného českého brankára v službách londýnskeho Arsenalu Petra Čecha posledný v jeho profesionálnej kariére.

Finále EL 2018/2019, Baku:
Chelsea Londýn - Arsenal Londýn 4:1 (0:0)
Góly: 49. Giroud, 60. Pedro, 65. a 72. Hazard (prvý z 11 m) - 69. Iwobi. ŽK: Pedro, Christensen (obaja Chelsea). Rozhodovali: Rocchi - Meli, Manganelli (Tal.)
Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, Luiz, Emerson - Kante, Jorginho, Kovačič (76. Barkley) - Pedro (71. Willian), Giroud, Hazard (89. Zappacosta)
Arsenal: Čech - Sokratis, Koscielny, Monreal (66. Guendouzi) - Maitland-Niles, Torreira (67. Iwobi), Xhaka, Kolašinac - Özil (77. Willock) - Lacazette, Aubameyang

Prvú šancu mal Arsenal, v 9. minúte sa po Arrizabalagovom neistom zákroku dostala lopta k Aubameyangovi, ktorý však nemal presnú mušku.

Inak sa na ihrisku odohrávala taktická bitka o stred poľa, ktorá v prvom polčase nemala víťaza. V 18. minúte Lacazette spadol v šestnástke, rozhodca však jeho jemný kontakt s brankárom Chelsea neposúdil ako nedovolený, čo mu cez slúchadlo potvrdil aj videorozhodca.

"Kanonieri" začali súperovi podkurovať v krídelných prestoroch, no vo finálnej fáze boli neškodní. Výnimkou bola delovka Xhaku z 25 metrov, ktorá sa obtrela o hornú žrď. Chelsea odpovedala šancou Emersona, výborne zasiahol lúčiaci sa Čech. Vyznamenal sa aj v 39. minúte, keď sa ho po rýchlej akcii snažil prekonať ľavačkou Giroud.

Skóre zápasu otvorila krátko po prestávke Chelsea, keď sa do Emersonovho centra položil hlavou Giroud a zaznamenal už jedenásty gól v tomto ročníku súťaže - 1:0.

Na Arsenal doľahol útlm, v týchto pasážach boli hráči Chelsea aktívnejší. Ich akcie ťahal stredom i cez kraj ihriska neúnavný Hazard, ktorý po hodine hry vynikajúco našiel v pokutovom území Pedra a jeho strela bez prípravy skončila v sieti - 2:0.

Kouč Arsenalu Emery sa neveriacky prizeral demontáži jeho tímu, ktorý v 65. minúte inkasoval tretíkrát po premenenej jedenástke Hazarda za faul na Girouda. Iskierku nádeje vykresal parádnou strelou spoza šestnástky striedajúci Iwobi, ale nie na dlho.

V 72. minúte totiž Hazard po prieniku Girouda do rozhodenej obrany súpera nemal problém prekonať bezmocného Čecha a definitívne zlomil odpor súpera - 4:1. Do streleckej listiny sa mohol zapísať aj Willian, Čech zachránil svoj tím od potupy.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
25. apríl 2024 14:32