TASR/Pavel Golovkin

Nadal smeruje do finále Roland Garros, porazil dlhoročného rivala Federera

07.06.2019, 15:47
Zápas dvoch tenisových velikánov sa hral v náročných podmienkach v silnom vetre.

Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal prvým finalistom mužskej dvojhry na grandslamovom Roland Garros. Druhý nasadený obhajca titulu zdolal v semifinále turnajovú trojku Švajčiara Rogera Federera 6:3, 6:4, 6:2.

Jedenásťnásobný parížsky šampión nastúpi v nedeľňajšom finále proti víťazovi súboja medzi najvyššie nasadeným Srbom Novakom Djokovičom a Rakúšanom Dominicom Thiemom.

Zápas dvoch tenisových velikánov sa hral v náročných podmienkach v silnom vetre. Federer sa hneď v úvodnom geme dostal k brejkbalu. Nadal ho však odvrátil, v ďalšej hre prelomil podanie súpera a po potvrdení brejku si vybudoval náskok 3:0. Federer sa snažil hrať aktívne a diktovať tempo, no robil priveľa nevynútených chýb.

Podarilo sa mu síce znížiť na 2:3, v dlhom šiestom geme však opäť prišiel o servis a Nadal dotiahol prvý set do úspešného konca. Zakončil ho víťazným forhendom z ťažkej pozície.

Na začiatku druhého dejstva Federer dostával Nadala do úzkych slajzovanými bekhendmi a po rýchlom brejku viedol 2:0. Španiel si však bleskovo zobral späť stratené podanie a vyrovnal na 2:2.

Za stavu 4:4 viedol Federer pri svojom servise 40:0, no Nadal potom uhral päť fiftínov za sebou, keď pretlačil Federera v dlhých výmenách od základnej čiary.

Bol to kľúčový moment celého zápasu. Španiel zisk druhého setu následne spečatil čistou hrou. Na začiatku tretieho setu Nadal odskočil na 5:1 a šancu na postup do 12. finále na parížskej antuke už z rúk nepustil.

Nadal upravil vzájomnú bilanciu s Federerom na 24:15, pričom prerušil sériu piatich prehier s veľkým rivalom. Na parížskom centri Philippa Chatriera uspel aj v šiestom vzájomnom zápase so Švajčiarom.

01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 04 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 05 - Modified: 2024-02-03 20:57:19 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert
24. apríl 2024 17:19