Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2019, 00:00

Rozdelili si milióny eur

Veľké množstvo prípravných duelov nahradil nový formát futbalovej Ligy národov. UEFA navyše rozdelila reprezentačným výberom zaujímavé odmeny.

Rozdelili si milióny eur
Zdroj: Reuters

Keď pred trištvrte rokom spustila Európska futbalová únia UEFA pilotný projekt reprezentačných družstiev pod názvom Liga národov, odborná aj divácka verejnosť reagovala rozporuplne. Samotný formát mal zabezpečiť viac stretnutí v rámci asociačných termínov, v ktorých „o niečo ide“. Jednoducho, výrazne mal poklesnúť počet klasických priateľských zápasov, v ktorých tréneri neraz pretočia dve jedenástky a duel sa často dohráva iba v tréningovom tempe.


Včera večer vyvrcholil v Portugalsku prvý ročník Ligy národov. Vo finále sa na štadióne Estádio do Dragao v Porte stretla domáca reprezentácia proti Holandsku (zápas sa skončil po uzávierke HN – pozn. red.), pričom išlo o reprízu semifinále európskeho šampionátu 2004, prípadne osemfinále majstrovstiev sveta 2006. V oboch prípadoch triumfovali futbalisti z Iberského polostrova.


Pokiaľ by

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.