Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 00:00

Náš turnaj mení Tatry za Bratislavu

Známy challengerový turnaj sa prvýkrát po šestnástich rokoch uskutoční v Bratislave. Najznámejším menom v štartovom poli bude Martin Kližan.

Náš turnaj mení Tatry za Bratislavu
Zdroj: BRATISLAVAOPEN.COM

Od budúceho pondelka sa domáci tenisoví fanúšikovia môžu tešiť na najväčší mužský turnaj na území Slovenska. Na kurtoch TK Slovan Bratislava sa totiž bude konať challengerový turnaj Bratislava Open 2019. „Dotácia podujatia je 69 280 eur, najviac spomedzi všetkých ročníkov,“ uviedol na predturnajovej tlačovej konferencii výkonný riaditeľ turnaja Branislav Stankovič.


Zaujímavosťou je, že hoci sa turnaj v metropole Slovenska uskutoční premiérovo, ide už o jeho 17. edíciu. Prvých 12 rokov sa podujatie konalo v košickom areáli Anička, posledné štyri ročníky prebiehali v Poprade.


„V Poprade mal byť turnaj len prechodnou stanicou pri presune do Tatranskej Lomnice. Bohužiaľ, v Tatrách sa nám nepodarilo dohodnúť s primátorom mesta a nedostali sme podporu na výstavbu malého tenisového areálu,“ poodhalil detaily Stankovič. Keďže organizátori nemohli v Tatranskej Lomnici dobudovať areál podľa svojich predstáv, nemal sa už vraj turnaj kvalitatívne kam posúvať. Aj preto padla chtiac-nechtiac voľba na Bratislavu.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.