Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2019, 12:04

Veľkopodnikateľ Poór definitívne predal Spartak Trnava

Novým akcionárom sa stala firma patriaca do portfólia spoločnosti Cinemax.

Veľkopodnikateľ Poór definitívne predal Spartak Trnava
Zdroj: TASR

Vladimír Poór dnes definitívne predal futbalový klub Spartak Trnava. Mečiarovský privatizér a majiteľ ŽOS Trnava podpísal transakčné listiny, na základe ktorých prevzal 100 percent akcií Spartaka Trnava nový akcionár. Informuje o tom športový web denníka Plus jeden deň Šport 24.

​Novým akcionárom sa stala firma patriaca do portfólia spoločnosti Cinemax, ktorú pri podpise zmluvy na štadióne Antona Malatinského zastupovali bratia Tomáš a Michal Drobný. Sumu, za ktorú transakcia prebehla, portál nezverejnil.

Poór oznámil svoj koniec v Spartaku ešte vlani na jeseň, odvtedy sa čakalo, kto klub po ňom prevezme.

"Vydal som pokyn, aby zastavili všetky finančné toky, ktoré sa týkajú Spartaka." To je jedna z viet, ktorou Vladimír Poór v novembri 2018 rozlúčil po štvrťstoročí s trnavským klubom.

Rok 2018 bol pritom suverénne najúspešnejším v novodobej histórii Spartaka Trnava. Ešte pod vedením bývalého kouča Nestora El Maestra získal po dlhých 45 rokoch majstrovský titul a následné úspešné ťaženie v Európy vyústilo do historicky prvého postupu do skupinovej fázy niektorej z pohárových súťaží.

Len za výsledky v Lige majstrov a Európskej lige si Spartak vybojoval odmeny 4,6 milióna eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.