Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2019, 00:00

Nováčikovi vzrástol rozpočet o štvrť milióna

Nechcú, aby z postupu do Fortuna ligy bola len ročná epizóda. Aj preto sa vedenie tímu FK Pohronie snaží pred začiatkom súťaže zvýšiť klubový rozpočet.

Nováčikovi vzrástol rozpočet o štvrť milióna
Zdroj: TASR

Odhodlanie a túžba uspieť nechýbajú hráčom ani funkcionárom. Po nečakanom postupe futbalistov tímu FK Pohronie musia v Žiari nad Hronom riešiť príjemné, no náročné povinnosti. Ak totiž chce byť pri svojej historickej účasti medzi tuzemskou ligovou elitou stredoslovenský celok úspešný, musí zvýšiť rozpočet. Náročnejšia súťaž si vyžaduje vyššiu hráčsku kvalitu aj celkovo širší káder. Vo Fortuna lige rovnako narastú nároky na infraštruktúru.


„Vlani sme sa rozpočtovo pohybovali niekde na úrovni 460-tisíc eur, pričom na seniorský tím išla suma 350-tisíc eur. Zvyšok bol potom určený na mládež,“ vrátil sa ešte k minulému ročníku vo svojom hodnotení pre HN predseda výkonnej rady klubu Igor Rozenberg.


Pozitívne je, že Pohrončania vstúpia do historickej sezóny s oveľa vyšším rozpočtom v porovnaní s minulosťou. Po analýze, respektíve po diskusiách a rokovaniach vnútri klubu by nováčik mohol disponovať sumou okolo 700-tisíc eur. Aj to je len akési minimum, ktoré v Žiari nad Hrono

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.