Futbalisti BrazílieReuters

Brazília splnila úlohu favorita. Na domácom štadióne ovládla Copa America

08.07.2019, 00:06
Pre päťnásobných majstrov sveta je to prvý titul na Copa America od roku 2007.

Brazílski futbaloví reprezentanti sa stali deviatykrát v histórii víťazmi Copa America. Vo finále na Maracane zdolali Peru 3:1 vďaka gólom Evertona, Gabriela Jesusa a Richardsona.

Pre päťnásobných majstrov sveta je to prvý titul na Cope od roku 2007, piaty na domácej pôde. Vždy keď organizovali tento turnaj, tešili sa zo zisku cennej trofeje.

Finále Copa America:
Brazília - Peru 3:1 (2:1)
Góly: 15. Everton, 45+3. Jesus, 90. Richardson - 44. Guerrero (11 m). Rozhodoval: Tobar (Čile), ČK: 70. Jesus po druhej ŽK, ŽK: Jesus, Richardson - Tapia, Zambrano, Advincula
zostavy:
Brazília: Alisson – Alves, Marquinhos, Silva, Sandro – Arthur, Casemiro – Jesus, Coutinho, Everton (0%+3. Allan)– Firmino (75. Richardson)
Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia (83. Gonzales), Yotún – Carrillo, Cueva, E. Flores – Guerrero.

Peruánci začali aktívne a po ruke Coutinha už v druhej minúte zahrávali priamy kop. Strela Cuevu z 25 metrov však skončila vedľa bránky. Brazílčania udreli po štvrťhodine hry z prvej vážnejšej akcie.

Jesus na krídle vyzvŕtal dvoch obrancov, prihral na zadnú žrď Evertonovi, ktorý strelou z prvej nedal Galessemu šancu. V 24. minúte mohol po ďalšom rýchlom krídelnom prieniku zvýšiť Coutinho, no lopta putovala vedľa ľavej žrde.

Neujala sa ani hlavička Firmina po centri Sandra. Brazílčania v tejto fáze zápasu dominovali v držaní lopty. V 41. minúte však Thiago Silva zrazil prihrávku pred brazílsku bránku rukou a čílsky rozhodca Tobar bez váhania ukázal na biely bod.

Guerrero penaltu bezpečne premenil a vyrovnal na 1:1, Brazílčania tak inkasovali na turnaji prvý gól. V nastaveniom čase sa "kanárici" nadýchli k náporu a do kabín napokon išli s jednogólovým náskokom. Arthur našiel prihrávkou voľného Jesusa, ktorý strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Galesseho.

V úvode druhého polčasu to v hľadisku zašumelo po strele Coutinha, ktorá presvišťala tesne vedľa pravej žrde. Coutinho hýril aktivitou, ďalší jeho dravý prienik do šestnástky zastavil v poslednej chvíli dobrým obranným zákrokom Trauco.

Peruánci sa nedokázali dlhšie usadiť pred súperovou šestnástkou, Brazílčania dobre vykrývali krídelné priestory.

V 70. minúte však Jesus fauloval Advinculu, po prísnej druhej žltej karte videl červenú a domáci dohrávali s desiatimi. Peruánci zvýšili tlak. Z diaľky to skúšal Flores, no jeho bomba nemierila medzi tri žrde.

Brazílsky tréner Tite zareagoval na vylúčenie Jesusa, stiahol Firmina a na ihrisko poslal Richardsona. Striedajúci hráč v 90. minúte spečazil brazílsky triumf z penalty nariadenej za bodyček na Evertona.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-14 07:00:00 - Feat.: - Title: V Brazílii našli 20 tiel, údajne patria haitským utečencom 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
16. apríl 2024 21:02