TASR/Dušan Hein

Ružomberok vstúpil do Európskej ligy prehrou, doma podľahol Levski Sofia

11.07.2019, 20:23
Odveta je na programe o týždeň 18. júla v Sofii.

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali vo štvrtkovom úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020 doma s bulharským Levski Sofia 0:2.

Hostia sa dostali do vedenia v 36. minúte, keď sa presadil Davide Mariani. Po zmene strán pridal druhý gól v 51. minúte Brazílčan Paulinho. Odveta je na programe o týždeň 18. júla v Sofii (18.30 h.).

1. zápas 1. predkola EL 2019/2020:

MFK Ružomberok - Levski Sofia 0:2 (0:1)

Góly: 36. Mariani, 51. Paulinho. Rozhodovali: Viljanen – Koskiniemi, Valjakka (všetci Fín.), ŽK: Takáč, Novotný – Kargas, Goranov, Nuno Reis, Paulinho, Milanov, 3695 divákov

Ružomberok: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Jonec, Mojžiš – Kostadinov, Takáč (69. Zsigmund), Brenkus (59. Hašek), Qose, Gál-Andrezly – Gerec (79. O. Novotný)
Levski: Mijatovič – Milanov, Kargas, Nuno Reis, Goranov – Rainov, Thiam – S. Ivanov (90+2 I. Dimitrov), Jurukov (88. Z. Dimitrov), Paulinho – Mariani (90. Mazurek)

Ružomberčania začali aktívne, častejšie sa dostávali do šestnástky a snažili sa o koncovku. V trinástej minúte hlavičkoval tiesnený Gerec nepresne, no o minútu neskôr už tribúny burácali, i keď predčasne.

Gál-Anderzly poslal z ľavej strany loptu na Kostadinova pred prázdnu bránku, avšak ten skóroval z milimetrového ofsajdu. Po polhodine to skúšal Kostadinov pre zmenu z diaľky, ale mieril iba do stredu troch žrdí, kde stál Mijatovič. Levski udrel nečakane. Skóroval v 36. minúte hneď z prvej nebezpečnejšej útočnej akcie a strely na bránku.

Center Milanova putoval na Marianiho, ktorý prehlavičkoval gólmana Krajčíríka. Hostí to nabudilo a v poslednej minúte polčasu mohli pridať aj druhý gól. Po prieniku Brazílčana Paulinha zakončoval z hranice šestnástky tesne vedľa Thiam.

Po prestávke domáci začali znovu aktívne, ale po odvrátenom priamom kope zo strany hostí a tečovanej lopte v strede ihriska sa dostal do úniku Paulinho a v 51. minúte ho aj s prehľadom zužitkoval – 0:2. V ďalších minútach bulharský celok viac – menej kontroloval priebeh stretnutia a mohol pridať i tretí gól.

Na kopačke ho mal v 81. minúte po rýchlom protiútoku Mariani, no nohami skvele zasiahol Krajčírik. Ružomberok pohrozil až v závere striedajúcimi hráčmi. Novotný poslal loptu v šestnástke na Hašeka, ktorý mieril tesne vedľa bránky.

01 - Modified: 2023-08-24 21:21:09 - Feat.: - Title: Kolektívny a obetavý výkon. Belasí doma zdolali cyperského majstra a priblížili sa k skupine Európskej ligy 02 - Modified: 2023-08-22 13:04:53 - Feat.: - Title: Cyperský súper Slovana? Aris má v tíme Slováka s víťaznou DNA 03 - Modified: 2021-07-19 13:05:03 - Feat.: - Title: Slovenské tímy v európskych súťažiach: Slovan, DAC, Žilina a Trnava spoznali možných súperov 04 - Modified: 2020-09-24 20:33:22 - Feat.: - Title: V Európe končí aj posledný slovenský klub. Dunajská Streda utrpela v Rakúsku debakel 05 - Modified: 2020-09-17 21:31:04 - Feat.: - Title: Dunajská Streda postupuje v Európskej lige, v napínavom súboji vyradila Jablonec
19. apríl 2024 01:45