Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2019, 00:00

Zarábať na našom hokeji? Nemožné

Je jedno, či je to hokej a či futbal, za každým úspešným klubom stojí silné meno. Predstavujeme vám ľudí, ktorí vlastnia časť tuzemského športu.

Zarábať na našom hokeji? Nemožné
Zdroj: TASR/Dušan Hein

S príchodom jeho osoby do klubu sa spájajú najväčšie úspechy banskobystrického hokeja. V polovici apríla získali hokejisti tímu HC ´05 iClinic Banská Bystrica tretiu majstrovskú korunu v sérii, pričom zlatý hetrik si vychutnal aj prezident klubu spod Urpína Juraj Koval. Do klubu majetkovo vstúpil už pred štrnástimi rokmi. Jeho hlavnou motiváciou bolo nadviazať na bohatú a úspešnú tradíciu, ktorej sa hokej v meste v minulosti tešil. Vznikol tak nový subjekt, ktorý od roku 2005 prešiel zaujímavú a hlavne úspešnú cestu.


„V tom čase bol mládežnícky hokej v našom meste úplne zdecimovaný a seniorské A-mužstvo skončilo na poslednom mieste v druhej lige. V Banskej Bystrici sa pritom hrá hokej od roku 1922 a určitý čas sme boli mestom s najväčším počtom rodákov hrajúcich v NHL. Bolo ich vtedy šesť,“ zaspomínal si na svoje začiatky pre HN samotný Koval.


Postupnými krokmi sa spolu s najbližšími spolupracovníkmi snažili klub zastabilizovať a neskôr ho posúvať k najvyšším tuzemským métam. Pozitívne bolo, že na sklonku kar

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.