Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 00:00

Môj ročný rozpočet je štvrť milióna

Rodený Juhoafričan Rory Sabbatini je už vyše pol roka Slovákom. „Môj príbeh vzbudil u golfistov záujem,“ tvrdí.

Môj ročný rozpočet je štvrť milióna
Zdroj: Reuters

Ste známym a etablovaným golfovým hráčom na profi okruhu PGA Tour. Ako ste spokojný s doterajším priebehom sezóny?
Mám za sebou solídny štart do druhej polovice sezóny, čím som si napravil chuť po slabšom výsledkovom vstupe do sezóny 2018/19. Postupne veci nabrali správny smer a v poslednom období predvádzam dobré výkony a som so svojou hrou spokojný. Tesne pred British Open je to, samozrejme, príjemné zistenie a verím, že to potvrdím aj priamo na turnaji.


The British Open patrí medzi kvarteto takzvaných major tournaments. Mohli by ste nám to bližšie priblížiť? Je to niečo ako tenisové grandslamy?
Dalo by sa to tak povedať. Pre nás golfistov sú to najväčšie akcie v roku. V rámci „majorov“ sa hrajú: Masters, PGA Championship, US Open a posledným v roku je práve The British Open. Takisto ako v tenise, aj tieto podujatia sú najlepšie dotované, majú veľké mediálne pokrytie, skvelý servis, a tým aj ohromnú prestíž.


Aký máte ročný rozpočet? Na koľko vás vyjde profesionálne hranie golfu?
Rovnako ako v tenise, aj golfisti m

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.