Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 00:00

Futbalové Euro túžia vidieť milióny fanúšikov

Budúcoročné majstrovstvá Európy lákajú už teraz. Takmer 20 miliónov fanúšikov požiadalo o vstupenky. To je dramatický nárast a jasný rekord v rámci šampionátu starého kontinentu.

Futbalové Euro túžia vidieť milióny fanúšikov
Zdroj: TASR

V časoch futbalových prvopočiatkov mali premiérové svetové či európske šampionáty s tými dnešnými len pramálo spoločného. Masmédiá však postupne úplne zmenili tvár kedysi čisto futbalových podujatí, z ktorých sa stali globálne akcie a tiež produkty športového marketingu najvyššej akosti. Svedčia o tom nielen rekordné zmluvy na vysielacie práva, ale aj enormný záujem v ďalšom segmente – tiketingu.

Záujem o vstupenky na záverečných podujatiach je čoraz väčší. Najnovším dôkazom sú budúcoročné majstrovstvá Európy. V prvej vlne predpredaja zaregistrovali organizátori rekordné čísla. O tri milióny lístkov má už teraz záujem 19,3 milióna fanúšikov. Vzrastá teda kontinuálne popularita futbalu, alebo ide len o kvalitnejšiu prácu marketingových

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.