Dunajská Streda remizovala v Krakove a postupuje do 2. predkola

18.07.2019, 21:57
O tretie predkolo si DAC zahrá proti gréckemu Atromitosu.

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda postúpili do 2. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020.

Vo štvrtkovej odvete na štadióne poľskej Cracovie Krakov remizovali 2:2 po predĺžení a po minulotýždňovej domácej remíze 1:1 si o tretie predkolo zahrajú proti gréckemu Atromitosu.

Prvý zápas bude na programe v MOL Arene vo štvrtok 25. júla, odveta následne o týždeň neskôr v Grécku (1. augusta).

Už v 2. minúte otvoril skóre portugalský útočník Cracovie Rafael Lopes, DAC ale na začiatku druhého polčasu vyrovnal vďaka severoírskemu reprezentantovi do 21 rokov Connorovi Ronanovi.

Duel napokon dospel do predĺženia, v ktorom v 94. minúte dostal hostí do vedenia venezuelský útočník Eric Ramirez. Na postupe hostí už nič nezmenil ani gól v 120.+2 minúte domáceho Filipa Piszczeka.

odveta 1. predkola EL 2019/2020:
Cracovia Krakov - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 pp (1:1, 1:0)
Góly: 2. Lopes, 120.+2 Piszczek - 47. Ronan, 94. Ramirez, ŽK: Jablonsky - Čmelík, Koštrna, Davis, Beskorovajnyj, Kalmár, Blackman. Rozhodovali: Tzilos - Koula, Buxbaoum (všetci Gr.), 13.245 divákov.
/prvý zápas: 1:1, do 2. predkola postúpil DAC Dunajská Streda/

Cracovia: PEŠKOVIČ – Rapa, Helik, Jablonsky, Ferraresso – Hanca (94. Piszczek), Dabrowski (72. DIMUN), Gol, Čečarič (102. Huesca) – Lopes (84. Wdowiak), van Amersfoort
DAC: Jedlička – Koštrna, Šatka, Kružliak, Davis – M. Vida – Čmelík (24. Blackman), Ronan, Kalmár (106. Taiwo), Divkovič (120. Beskorovajnyj) – Ramirez (98. K. Vida)

Do odvety tréner DAC Peter Hyballa urobil jednu zmenu oproti prvému súboju, na miesto Kristophera Vidu od začiatku poslal do hry Erica Ramireza. Zápas sa ešte ani poriadne nezačal, keď Lopes prebral loptu na hranici pokutového územia a prudko ju pravačkou poslal k ľavej žrdi – 1:0.

V 6. minúte po chybe hosťujúcej obrany zakončil Gol, ale skóre sa nezmenilo. Na druhej strane s výhodnej pozície mohol zahroziť Davis z priameho kopu, ale vystrelil nad. V 13. minúte mohol zvýšiť Čečarič, ktorý dostal výbornú prihrávku do pokutového územia, ale vystrelil tesne vedľa.

V 22. minúte mal gól na nohe hosťujúci M. Vida, strelu ľavačkou však slovenský brankár domácich Peškovič vyrazil na roh. Na druhej strane pohrozil hlavou Jablonsky. V 24. minúte Dunajská Streda prvýkrát vystriedala, namiesto Lukáša Čmelíka išiel do hry Blackman. DAC sa pomaly dostal do tempa, ale bránu domácich vážnejšie nevedel ohroziť.

V 39. minúte stratil loptu M. Vida na vlastnej polovici, domáci išli do prečíslenia, strelu Hancu však Jedlička bravúrne vyrazil. Z následného rohového kopu ešte poslal Helik loptu nad. V 43. minúte Ronanov center poslal na bránu Kružliak, ale Peškovič bol opäť na mieste.
DAC ukázal parádny vstup do druhého polčasu, v 47. minúte po centri Davisa poslal Ronan loptu z prvej do siete – 1:1.

V 50. minúte mohol po peknej akcii skórovať aj Ramirez, ale Peškovič jeho strelu zlikvidoval. V 59. minúte pohrozili domáci, hlavičku Helika však Jedlička zneškodnil. V 70. minúte zahrávali domáci rohový kop, najlepšie vyskočil van Amersfoort a hlavou trafil brvno.

Následne sa neujali ani pokusy Kalmára a Divkoviča, pretože výborný Peškovič bol vždy pozorný. Domáci mohli rozhodnúť v 87. minúte, Rapa poslal tvrdý prízemný center pred bránu, ale nikto z domácich hráčov naň nedočiahol.

Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom už po štyroch minútach využil hrubú chybu domáceho obrancu Ramirez a šikovne prekonal Peškoviča. Na druhej strane mohli vyrovnať domáci, ale van Amersfoort trafil brvno.

Domáci sa tlačili dopredu, ale obrana DAC a brankár Jedlička odolávali. V nadstavenom čase druhého predĺženia sa ale domácim napokon podarilo vyrovnať, keď Piszczek prekonal Jedličku. To však už nič nezmenilo na tom, že Dunajská Streda postúpila.

01 - Modified: 2024-02-09 23:00:00 - Feat.: - Title: Najdrahší hráč ligy pre HN: Moja trhová cena? Pridáva mi to na motivácii, vraví dvojmiliónový brankár 02 - Modified: 2024-01-30 14:19:42 - Feat.: - Title: Konečne aj radosť. Sužovaná arabská krajina zažíva futbalovú rozprávku. Medzi nosné mená patrí aj hráč DAC 03 - Modified: 2023-12-17 14:41:57 - Feat.: - Title: Polícia pre futbalový zápas Slovanu s Dunajskou Stredou v Bratislave pripravila bezpečnostné opatrenie 04 - Modified: 2023-11-19 12:53:04 - Feat.: - Title: DAC Dunajská Streda povedie Španiel Xisco Muňoz 05 - Modified: 2023-10-23 12:31:47 - Feat.: - Title: Trénerská zmena v DAC? Vo Világiho klube môže na lavičku zasadnúť veľké zahraničné meno
20. apríl 2024 00:55