Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2019, 00:00

Šéf Niké: Chceme sa podieľať na rozvoji domáceho športu

Je jedno, či je to hokej a či futbal, za každým úspešným klubom stojí silné meno. Predstavujeme vám ľudí, ktorí vlastnia slovenský šport.

Šéf Niké: Chceme sa podieľať na rozvoji domáceho športu
Zdroj: TASR

Patria medzi najznámejšie a najtradičnejšie slovenské firmy. Stávková spoločnosť Niké je na trhu už od roku 1991 a jej meno je spojené aj s viacerými silnými domácimi klubmi. Koniec koncov, aj samotná Niké, ktorú založil Otto Berger spolu so synom Romanom, je v mimoriadne dobrej kondícii, čo potvrdzuje nielen jej postavenie na trhu, ale najmä čísla. Vlani dosiahla spoločnosť zisky vyše 15 miliónov eur a prakticky každý rok stúpa aj obrat Niké. Za rok 2018 dokonca prvá slovenská stávková spoločnosť prekročila obrat pol miliardy eur. Pri veľkých firmách je vždy namieste otázka spoločenskej zodpovednosti. Navyše pri spoločnostiach podnikajúcich v oblasti hazardu by malo platiť toto nepísané pravidlo dvojnásobne. Koľko teda Niké stojí podpora slovenského športu?


„Presné číslo vám nemôžeme prezradiť. Filozofiou Niké však vždy bolo, a aj bude, pomáhať a podporovať slovenský šport. No zároveň si uvedomujeme neľahkú situáciu v našom športe a považujeme za dôležité podieľať sa na jeho rozvoji,“ uviedol pre HN prevádzkový riaditeľ spoločnosti Roman Berger.


Basketbal i futbal
Zo známejších ce

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.