Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2019, 15:33

Špurt rozhodol. Majstrom Európy sa stal Viviani

V posledných kilometroch sa rozhodovalo medzi dvojicou jazdcov.

Špurt rozhodol. Majstrom Európy sa stal Viviani
Zdroj: Reuters

Talian Elia Viviani triumfoval na cyklistických ME v Alkmaare v pretekoch mužov s hromadným štartom v kategórii Elite. Na 172,6 km dlhej rovinatej trati prišiel do cieľa v čase 3:31:15 h. Druhý skončil Yves Lampaert z Belgicka, na treťom mieste klasifikovali Nemca Pascala Ackermanna.

Preteky v elitnej kategórii začali 46 km nájazdom, následne sa cyklisti dostali do samotného Alkmaaru, kde absolvovali 11 okruhov. Jeden meral 12 km, pričom sa išlo po úzkej ceste. Trať bola technická a pretekári išli aj cez "mačacie hlavy".

V prvom úniku etapy nechýbal ani Slovák Erik Baška, spolu s ním sa vpredu usadili Ackermann, Selig (Nem.), Viviani, Cimolai, Trentin, Consonni (Tal.), Lampaert (Bel.), Lawless (V.Brit.), Mežgec (Slov.), Asgreen (Dán.), Senechal (Fr.), a Langeveld (Hol.). Tridsať kilometrov pred cieľom mali náskok 20 sekúnd.

O dva kilometre neskôr vyrazila dopredu trojica Viviani, Lapmaert a Ackermann, pred poslednými dvoma okruhmi mala náskok 40 sekúnd. V tom čase sa za nimi k zvyšnej 9-člennej skupine dotiahla ďalšia, spolu v nej bolo zhruba 40 cyklistov.

Pred posledným okruhom sa náskok prvej trojice zvýšil na 50 sekúnd a bolo jasné, že si to rozdajú o titul. Prekvapiť chcel Lampaert, ktorý 2,6 km pred cieľom nastúpil, ale Viviani jeho útok zachytil. Ackermann však nie a tak sa o víťazovi rozhodovalo medzi dvojicou jazdcov. Viac síl mal v závere šputérsky lepšie disponovaný Viviani.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.