TASR – Martin Baumann

Slovenské volejbalistky vstúpili do šampionátu úspešne, dvakrát otočili a porazili Španielky

23.08.2019, 21:59
Slovenky v prvom sete prehrávali, no podaril sa im perfektný obrat.

Slovenské volejbalistky zvíťazili vo svojom otváracom zápase D-skupiny ME volejbalistiek v Bratislave nad Španielskom 3:0.

V dramatickom a vyrovnanom zápase bol kľúčový druhý set, v ktorom Slovenky od úvodu prehrávali, no po skvelom obrate a výborne zvládnutej koncovke triumfovali 29:27. V treťom sete si už v skvelej atmosfére nenechali ujsť prvé víťazstvo na šampionáte.

Zverenky Marca Fenoglia nastúpia vo svojom druhom zápase v skupine v sobotu o 20.00 h proti Švajčiarsku.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne, viedli 2:0 aj 3:1. No Španielky potom šnúrou troch bodov išli do vedenia. Oba tímy sa potom striedali vo vedení, za stavu 14:14 odskočili Slovenky súperovi o dva body zásluhou dvoch skvele zakončených útokov. Španielky však odpovedali rovnako a neskôr bol stav 20:20.

V závere mali viac síl domáce, využili druhý setbal a triumfovali 26:24.

Druhý set začali lepšie Španielky, viedli v úvode 5:2 a náskok si potom udržovali. Za stavu 15:11 však Slovenky začali otáčať výsledok a po smeči Pencovej vyrovnali na 17:17.

Potom sa po prvý raz v 2. sete dostali Fenogliho zverenky do vedenia 23:22. V dramatickej a vyrovnanej koncovke mali napokon pevnejšie nervy a dôležitý set získali v pomere 29:27.

Na začiatku tretieho setu viedli španielske reprezentantky 2:0, no Slovenky otočili stav na 4:2 a náskok si udržiavali. Neskôr po skvelom bloku Kijakovej viedli už 10:5. Hoci sa Španielky neskôr zlepšili, slovenské volejbalistky si už v skvelej atmosfére nenechali triumf vziať.

D-skupina
Slovensko - Španielsko 3:0 (24, 27, 18)
zápas trval 88 minút, rozhodovali: Simonovská (Č.Hora) a Marquesová-Ferreirová (Portug.)

Slovensko: Kijaková, Pencová, Herelová, Radosová, Kostelanská, libero Španková (Koseková, Hudecová, Hrončeková, Palgutová). Tréner: Marco Fenoglio.

Španielsko: Berbelová, Corralová, Riverová, Garciaová, Seguraová, libero Sanchezová (Escamillaová, Prianteová, libero Llabresová). Tréner: Pascual Saurin.

01 - Modified: 2023-12-05 21:13:17 - Feat.: - Title: Slovenské volejbalistky postúpili priamo na ME 2026 02 - Modified: 2023-08-27 21:55:48 - Feat.: - Title: Naše volejbalistky boli blízko k senzácii. Záver proti favoritkám však nezvládli a na šampionáte končia 03 - Modified: 2022-09-04 17:37:43 - Feat.: - Title: Slovenské volejbalistky postúpili šiestykrát na európsky šampionát 04 - Modified: 2022-08-31 13:00:00 - Feat.: - Title: Tenis bez rakiet či basketbal bez driblovania. Pozri sa, ako by sa hrali dnešné športy so starými pravidlami 05 - Modified: 2022-08-20 19:06:02 - Feat.: - Title: HN24: Slováci stratili šancu na postup
24. apríl 2024 11:10