Moravcová skončila siedma

03.08.2006, 00:00
Vo svojej prvej finálovej disciplíne na majstrovstvách Európy v Budapešti naša najlepšia plavkyňa Martina Moravcová príliš neoslnila, keď časom 55,06 sekundy doplávala na 100 metrov voľným spôsobom na siedmej priečke. Od bronzovej priečky ju delilo 58 stotín.

Krauliarsku stovku vyhrala podľa očakávania Nemka Britta Steffenová, ktorá získala na ME už svoju druhú zlatú medailu. Navyše časom 53,30 s utvorila nový svetový rekord. Predchádzajúce svetové maximum patrilo Austrálčanke Lisbeth Lentonovej, ktorá koncom januára tohto roku dosiahla čas 53,42 sekundy.
Steffenová, ktorá bola v pondelok členkou rekordnej nemeckej štafety na 4 x 100 m voľný spôsob, mala na medzičase na 50 m náskok na Lentonovej rekord 0,11 sekundy. Vysoké tempo udržala aj v druhej polovici stometrovej trate a napokon zlepšila svetové maximum o 12 stotín.
V semifinále znakárskej päťdesiatky uspel Ľuboš Križko, ktorý postúpil do finále ôsmym najlepším časom. Plavec banskobystrickej Dukly vyrovnal výkonom 25,82 svoj slovenský rekord z ranných rozplavieb a po šiestich rokoch je prvým slovenským mužom vo finále majstrovstiev Európy.

25. apríl 2024 06:44