Hapalovci utrpeli debakel, slovenskí futbalisti nezvládli zápas proti Chorvátom

06.09.2019, 20:25
Slovensko má v tabuľke po štyroch zápasoch šesť bodov, Chorváti a Maďari po deväť.

Slovenskí futbalisti prehrali v piatkovom kvalifikačnom zápase EURO 2020 v Trnave s Chorvátskom vysoko 0:4. Zverenci českého trénera Pavla Hapala sa najbližšie predstavia v E-skupine o tri dni v Budapešti proti Maďarsku.

Na trnavskom Štadióne Antona Malatinského inkasovali Slováci v 45. minúte po strele Nikolu Vlašiča a v 47. minúte aj z kopačky Ivana Perišiča. Na 3:0 pre vicemajstrov sveta zvýšil v 72. minúte po individuálnej akcii Bruno Petkovič. A v 89. minúte na konečných 0:4 upravil hlavou Dejan Lovren. Slovensko má v tabuľke po štyroch zápasoch šesť bodov, Chorváti a Maďari po deväť.

5. kolo kvalifikácie EURO 2020
E-skupina:
Slovensko - Chorvátsko 0:4 (0:1)

Góly: 45. Vlašič, 47. Perišič, 72. Petkovič, 89. Lovren. Rozhodovali: Brych - Borsch, Lupp (všetci Nem.), 18.098 divákov.

SR: Dúbravka - Valjent, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka (63. Haraslín), Lobotka - Rusnák (46. Božník), Hamšík, Mak (79. Ďuriš) - Duda

Chorvátsko: Livakovič - Bartolec, Lovren, Vida, Barišič - Modrič, Brozovič - Rebič (70. Brekalo), Vlašič (81. Badelj), Perišič - Petkovič (83. Pašalič)

V prvom polčase sa hral zaujímavý futbal s množstvom šancí. Hostia začali náporom, už v prvej minúte Dúbravku prinútil k zákroku Vlašič. Slováci pôsobili zakríknutejšie, Makov prienik s pádom v šestnástke penaltu nepriniesol. V 8. minúte nebezpečne vypálil Modrič a o pár okamihov napálil brvno Dúbravkovej brány Brozovič. Na druhej strane odpovedal štipľavou strelou Mak, Livakovič musel vyboxovať. Následne pohrozil Bartolac, ale oveľa väčšiu šancu mal v 29. minúte po rohu Vida, ku ktorému sa lopta vrátila, ale on z úplnej blízkosti prestrelil.

O pár sekúnd predviedol po vysunutí od Kucku pekné sólo Duda, ale už nemal silu lepšie zakončiť. O ďalších pár okamihov sa pekným sólom prezentoval Petkovič, ale Dúbravka perfektným reflexom nohou loptu vyrazil. V 35. minúte spojnicu Dúbravkovej brány trafil Perišič a ten istý hráč o minútu z uhla opäť nebezpečne vystrelil, ale Dúbravka nohou vyrazil na roh. Chorváti išli zaslúžene do vedenia v poslednej minúte prvého polčasu, keď Vlašič dostal veľa priestoru a umiestnenou strelou k pravej tyčke otvoril skóre.

Hapal do druhého polčasu poslal namiesto Rusnáka Boženíka. Domáci si nepostrážili jeho začiatok a pykali po strele Perišiča, ktorú nešťastne tečoval za chrbát Dúbravku Škriniar. Znížiť mohol Mak, no jeho strelu z uhla Livakovič vyrazil. V 54. minúte Dúbravka s námahou vyrazil strelu Petkoviča. Chorváti hrali v pohode, stále boli nebezpeční a ich akcie zaváňali ďalším gólom. A aj ho dosiahli v 72. minúte, keď sa Petkovič pohral so stredom domácej obrany a rutinérsky prekonal Dúbravku.

Na Slovákov už "padla deka" a hostia bavili ďalšími peknými akciami. Hapalovci sa síce snažili znížiť, ale nedarilo sa im niečo vymyslieť. Naopak, inkasovať mohli po akciách striedajúcich Brekala a Pašaliča, ktorého skvele uvoľnil Modrič. Napokon ale v 89. minúte na konečných 0:4 upravil hlavou Dejan Lovren.

hlasy po zápase (RTVS):

Pavel Hapal, tréner SR: "Chorváti hrali vo veľkom pohybe, my sme nestíhali. Hostia podali neskutočný výkon, zaslúžene vyhrali. Mali aj ďalšie šance, skončilo sa to pre nás ešte mierne. Uvidíme, ako naše mužstvo zareaguje pred zápasom s Maďarskom."

Marek Hamšík, kapitán SR: "V prvom rade je to naša chyba, podali sme slabý výkon, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Mohlo z toho byť aj vyššie víťazstvo Chorvátov. Bolo to o kolektívnom výkone, ktorý bol z našej strany slabý."

Róbert Boženík, útočník SR: "Som rád za šancu, ktorú som dostal, ale nemôžem byť spokojný. Prehrali sme 0:4, Chorváti nás prevýšili, čo ma mrzí. Mal som čo najviac ponaháňať súperových obrancov, zakryť si loptu. Nedarilo sa nám, za stavu 0:2 na nás padla deka a už sme sa z toho ťažko dostávali."

Milan Škriniar, obranca SR: "Chorváti majú veľkú silu, sú veľmi silní na lopte, my sme boli málo agresívni v strede poľa, púšťali sme ich blízko k bráne. Veľa sme toho nepredviedli. Veľa sa toho na nás valilo, nebolo to jednoduché. Zaslúžili sme si takúto facku, bolo to z našej strany veľmi slabé. Musíme na túto prehru čím skôr zabudnúť."

Zlatko Dalič, tréner Chorvátska: "Podarilo sa nám zvíťaziť vysoko 4:0. Od prvej do poslednej minúty sme hrali dobre, agresívne. Skórovali sme v najlepšom čase, hoci nie v prvých 30 minútach ako sme si predstavovali. Gratulujem mojim hráčom k výbornému výkonu. Nie som prekvapený, viem, aké sú kvality mojich hráčov, hrali energicky a dobre kombinačne. Udržali sme emócie na uzde. Bol to jeden z najlepších zápasov, aký sme pod mojim vedením odohrali. Bola to explózia talentu."

tabuľka E-skupiny:
1. Maďarsko 4 3 0 1 6:4 9
2. Chorvátsko 4 3 0 1 9:4 9
3. Wales 4 2 0 2 4:4 6
4. SLOVENSKO 4 2 0 2 7:6 6
5. Azerbajdžan 4 0 0 4 4:12 0

Zápisník live: Slovensko - Chorvátsko 0:4 (kvalifikácia EURO 2020) 22:36 Slovensko pokračuje v kvalifikácii o EURO2020 v pondelok večer v Budapesti. Otriasť sa počas víkendu z dnešnej prehry bude pre mladé mužstvo trénera Hapala náročnou výzvou.  Napriek tomu sa pri Zápisníku z najbližšieho zápasu futbalového národného tímu tešíme. Dočítania a dobrú noc.  22:34 Koniec, 0:4 Ďalší gól už Slovensko nedostalo. Chorvátsko zaslúžene vyhralo o štyri góly.  22:31 Ešte jeden, 0:4 Dejan Lovren po rohu pretlačil loptu za Dúbravku po štvrtýkrát. Debakel je správny výraz na dnešný večer.  22:29 28 striel pre Chorvátsko Veď to je veľa aj na hokeji!  22:28 Pašalič sa chytá za hlavu, v gólovej šanci zblízka tesne netrafil bránku.  22:27 Brekalo tesne vedľa. Jedinou nezodpovedanou otázkou je, či ešte Chorváti dajú nejaký gól. Dnešný večer je veľkým slovenským trápením.  22:24 Desať minút do konca Asi nikomu by neprekážalo, keby to dnes rozhodca skrátil.  22:20 Striedania Ďuriš ide na ihrisko, Mak z neho dole. Aj Chorváti jedného hráča menia.  22:19 Obraz hry sa nemení Chorváti ostreľujú Dúbravku, Slováci nevedia, čo si počať. Najmä, keď náhodu majú loptu. Marcel Merčiak hovorí, že dávno sme nevideli národný tím na domácej pôde rezignovať.  22:15 Exhibícia Petkoviča, 0:3 Petkovič sa prekrásne otočil v šestnástke okolo Vavra a Škriniara a zasunul popod Dúbravku tretí gól.  22:12 Diváci! Po 70 minútach je v ruchových mikrofónoch po prvýkrát počuť divákov v Trnave. Chcú gól.  22:11 Hamšíkova hlavička po rohu Maka bola takmer nebezpečná. Ale iba takmer. Nič sa na stave nemení.  Chorváti zároveň striedajú, Brekalo hore, Rebič dole.  22:05 Mak skúsil, Livakovič nemal problém.  22:04 Striedanie Slovensko Kucka dole, Haraslín hore.  22:03 Hamšíkov center nepadol Boženíkovi na hlavu. Hra sa na chvíľu upokojila, pokus Slovákov o útok bol neúspešný.  21:55 Útoky Chorvátov pokračujú a sú stále nebezpečné. Náš súper v Trnave smeruje za jasným víťazstvom.  21:50 Šanca Maka Robert Mak zblízka neprestrelil brankára Livakoviča. Škoda, bola by to dobrá odpoveď na nešťastný vlastný gól.  21:49 0:2 Perišič Ani to dlho netrvalo a Chorváti zdvojnásobili náskok. Perišičovu strelu tečoval Milan Škriniar do protipohybu brankára Dúbravku.  21:47 Striedanie Slovensko Albert Rusnák zostal v šatni, na jeho miesto nastupuje mladý Robert Boženík. Duda sa postaví na pravú stranu, Boženík do stredu útoku.  21:43 Postreh z Facebooku Citujem "Keby dnes platilo Nedáš-dostaneš, vyhrávali by sme už 4:0". Opravím, že 4:1.  21:41 Rozdiel je zatiaľ v strede poľa Modrič, Rakitič a Brozovič dominujú v Trnave stredu ihriska, Slovákov pretláčajú a tí sa len bránia útokom šachovníc. Domácim pod tlakom chýba sebavedomie a plán, ako prekonať súpera. Gól bol síce krutý, ale zároveň pred ním mohli Chorváti otvoriť skóre v troch-štyroch iných momentoch. Otočiť zápas bude v druhom polčase veľmi náročné.  21:32 Po prvom polčase Slovensko prehráva, treba povedať, že zaslúžene a ešte lichotivo len o gól.  21:31 Gól do šatne, 0:1 Vlašič poslednú akciu prvého polčasu dotiahol do úspešného konca. Nikola Vlašič strelu spoza Škriniara po zemi dokonale umiestnil do pravého rohu Dúbravkovej bránky.  21:28 Kucka sa pokúsil o strelu spoza 16tky, bránku neohrozil ani náhodou. Ale aspoň sa priblížil koniec prvého polčasu.  21:24 Štatistiky Držanie lopty 44:56 percent, strelecké pokusy 3:13. 21:22 Na rohy 0:4 a aj na strely do konštrukcie bránky. Niekedy čísla neklamú.  21:21 Tyč Perišiča. Slovensko je pod obrovským tlakom.  21:21 Ešte 10 minút Ďalšie brvno po strele Perišiča. Desať minút pred koncom sme mohli znova prehrávať.  21:16 Dúbravka! Petkovič prešiel obranou Slovenska, ako keby tam nebola. Dúbravka hasil svetovým zákrokom. Už mohlo - a malo -  byť 0:2.  21:15 Uff, to bola šanca Vida zahodil nevídané. Štyri metre pred bránkou ľavačkou zahodil najväčšiu šancu zápasu. Môžeme byť radi, že neprehrávame.  21:11 Keď sme doteraz hrali proti Chorvátom šesť priateľských zápasov znamená to, že dnes hráme prvý nepriateľský?  21:08 Ďalšie šance súpera. Po faule Škriniara leteli centre a strely na našu bránku, ani jedna sa k Dúbravkovi nedostala. Našťastie.  21:05 Chorvátsky roh Brozovičovu strelu tečoval Vavro.  21:03 Ďalšia nebezpečná akcia Chorvátska. Lovren vysunul Bartoleca a Dúbravka na čiare musel zasahovať. Posledné minúty sa hrá na polovici Slovenska. Chorváti zatiaľ veľmi asertívne pôsobia.  20:56 Mak vyskúšal brankára súpera a potom sa Rusnák zamotal v šestnástke. Treba im ukázať, kto je tu doma!  20:56 Prvých 10 minút 0:0 Chorváti ale dominujú.  20:54 Ostreľujú nás Luka Modrič vyslal bombu tesne nad brnvo Dúbravkovej bránky a tesne potom chyboval Kucka a Brozovič trafil brvno. Mali sme šťastie.  20:50 Mak padol v šestnástke, ale Nemec s píšťalkou nič zlé nevidel. Ani nemohol, náš futbalista sa potkol o trávnik.  20:49 Už sme mali loptu Po dvoch minútach si naši siahli na loptu. Po tretej minúte Brozovič skúsil spoza šestnástky, ale kopol loptu divákom za Dúbravkom.  20:46 Po 12 sekundách má Dúbravka prvý zákrok po prvej strele Vlašiča.  20:46 Začíname! Chorváti majú výkop a v prvom polčase budú hrať zľava doprava na vašom internete.  20:45 Píska 44-ročný právnik z Mníchova, vo svetlomodrom tričku.  20:44 Slováci v modrých dresoch Chorváti nastupujú v červených šachovnicových dresoch a bielych trenírkach.  20:41 Hrajú hymny, píšem postojačky.  20:40 Marcel Merčiak v televízore hovorí, že Slovensko nikdy neprehralo kvalifikačný zápas proti finalistovi ostatných MS, alebo majstrovstiev Európy. Porazili sme dávno Čechov, remizovali s Portugalskom a naposledy porazili Španielov. Tradíciu by bolo dobré potvrdiť.  20:37 Zostava Chorvátov Osem Ičov, a traja obrancovia Vida, Lovren a Bartolec. Chorváti majú dnes v základe päticu iných hráčov oproti finále MS 2018 pred rokom a štvrť v Rusku.  20:32 Rozlučka s Vittekom Robert Vittek dostáva pred zápasom na trávniku od prezidenta SFZ Jána Kováčika pamätný dres na rozlúčku s reprezentáciou.  20:27 Zlatko Dalič sa tvári, že mu opory Kovačič, Rakitič a Kramarič chýbať nebudú. Chorváti chcú vyhrať. Každý chce, hráme vo vyrovnanej skupine, kde sa o dve šance na Euro bijú štyria.  20:25 Kde nič, tu nič Chorvátom chýba niekoľko "-ičov". Najslávnejší z nich je Ivan Rakitič z FC Barcelona.  20:24 Nové kraje a žiaden klasický útočník Hancko s Valjentom sú mladíci na krajoch obrany, v útoku je namiesto klasického útočníka špílmacher Duda medzi Makom a Rusnákom.  20:19 Poznáme už zostavu Sokolov. Našli sme ju na Facebooku futbalového zväzu. 20:14 Vitajte pri prenose z futbalového zápasu roka Slovensko dnes o 20:45 v Trnave vyzve v kvalifikácii na EURO 2020 Chorvátov.

01 - Modified: 2024-04-18 06:01:30 - Feat.: - Title: Chorvátske demokratické spoločenstvo začne vo štvrtok rokovať o novej vláde. Voľby vyhralo tretíkrát v rade 02 - Modified: 2024-04-17 19:36:41 - Feat.: - Title: Chorvátske parlamentné voľby podľa prvých odhadov vyhrá vládna strana HDZ 03 - Modified: 2024-04-16 21:43:09 - Feat.: - Title: Teploty na severe Chorvátska klesli za 24 hodín o takmer 30 stupňov Celzia 04 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 05 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita
19. apríl 2024 15:31