Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2019, 23:04 Aktualizované dňa 10.09.2019 o 09:59

VIDEO: Slovenskú hymnu v Budapešti vypískali. Je to hanba, reagoval Hapal

Do slovenského sektora sa dostali aj fanúšikovia maďarskej národnosti.

VIDEO: Slovenskú hymnu v Budapešti vypískali. Je to hanba, reagoval Hapal
Zdroj: TASR/AP

V budapeštianskej Groupama Arene panovali počas pondelňajšieho kvalifikačného zápasu EURO 2020 medzi Maďarskom a Slovenskom prísne bezpečnostné opatrenia.

Najvypuklejšie boli vidieť v sektore hostí, keďže si do neho kúpili vstupenky aj slovenskí občania maďarskej národnosti. 

​Tých od Slovákov s národnými vlajkami či šálmi bezpečnostné zložky oddelili policajným kordónom cez celý sektor. Toto rozhodnutie urobili organizátori aj preto, že štadión Ferencvárosu bol beznádejne vypredaný.

"Také som nezažil, aby polovica nášho sektora fandila Maďarsku," kritizoval situáciu kapitán slovenského mužstva Marek Hamšík. "Nepatrí to k futbalu, ale ja si myslím, že nás to vyhecovalo k ešte lepšiemu výkonu," dodal.

Priaznivci z juhu Slovenska boli tiež, podobne ako domáci maďarskí fanúšikovia, oblečení najmä v čiernom a povzbudzovali domáci výber. Nemohli mať ale pri sebe v sektore hostí maďarské vlajky či ďalšie predmety s národnou tématikou, keďže to normy UEFA prísne zakazujú.

V hľadisku panovala búrlivá atmosféra a tesne pred zápasom priaznivci domácich vypískali slovenskú hymnu. "Je to hanba, to by mal každý ctiť, či už je zo Slovenska alebo z Maďarska," skonštatoval po zápase tréner Slovákov Pavel Hapal.

Pred aj počas zápasu bolo nasadené veľké množstvo bezpečnostných zložiek, keďže zápas bol vedený ako rizikový. K väčším vzájomným potýčkam oboch tábor však neprišlo, problémom ale boli dopravné zápchy, pre ktoré sa mnohí zdržali pri príchode na štadión.

To sa dotklo aj viacerých fanúšikov zo Slovenska. Tých domácich organizátori cez médiá už dlhšie pred súbojom E-skupiny vyzývali, aby radšej použili prostriedky hromadnej dopravy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.