TASR/Martin Baumann

Ohlasy po zápase s Walesom: Ešte je to otvorené. Dúfam, že nám Maďari pomôžu, hovorí Hamšík

10.10.2019, 23:06
Slováci sú po šiestich odohraných dueloch v tabuľke na druhom mieste s 10 bodmi za vedúcim Chorvátskom.

Slovenskí futbaloví reprezentanti remizovali vo štvrtkovom kvalifikačnom zápase EURO 2020 s Walesom v Trnave 1:1.

Skóre otvoril v 25. minúte hlavou útočník Walesu Kieffer Moore, v 53. minúte vyrovnal strelou z voleja Juraj Kucka.

Slováci sú po šiestich odohraných dueloch v tabuľke na druhom mieste s 10 bodmi za vedúcim Chorvátskom, ktoré zdolalo doma Maďarsko a má pred Slovenskom trojbodový náskok.

Wales má sedem bodov a päť odohraných zápasov, so Slovenskom bude mať v prípade rovnosti bodov lepšiu bilanciu, keďže ho v marci v Cardiffe zdolal 1:0.

hlasy po zápase /RTVS/:

Marek Hamšík, kapitán SR: "Okrem výsledku to bol dnes od nás veľmi dobý zápas a výkon. Bojovný, aktívny, behavý, no mali sme tú jednu šancu navyše využiť. Čakajú nás ešte dva ťažké zápasy, je to všetko otvorené, dúfame, že sa Maďari vo Walese pobijú a pomôžu nám."

Juraj Kucka, stredopoliar a strelec vyrovnávajúceho gólu SR: "Snažili sme sa o víťazstvo, celé mužstvo podalo dobrý výkon, ale nakoniec z toho bola remíza. Ešte nás čakajú dva zápasy a musíme do toho dať všetko. Je to v našich silách, máme na to, aby sme to dokázali."

Róbert Mak, krídelník SR: "Pri tej prvej šanci som si to chcel ešte posunúť, ale ten druhý hráč mi to zblokoval. V prvom polčase sme mali dosť šancí, ale bohužiaľ sme nevyužili ani jednu. Aj v druhom ich bolo dosť, ale dnes sme nemali toľko šťastia, ako v Maďarsku."

01 - Modified: 2023-10-29 13:56:21 - Feat.: - Title: Z kvalifikácie sa prebil až k turnajovému triumfu. Náš tenista ovládol podujatie v talianskom Ortisei 02 - Modified: 2023-06-17 21:45:43 - Feat.: - Title: Slováci zvládli dôležitý kvalifikačný zápas na Islande, po kurióznom góle vybojovali víťazstvo 03 - Modified: 2022-09-27 12:50:52 - Feat.: - Title: Slovenskí futbalisti spadli do suterénu. Lepší od nás sú aj Luxemburčania či Faerské ostrovy 04 - Modified: 2022-06-01 22:00:00 - Feat.: - Title: Náš brankár pre HN pred kľúčovým zápasom: Verím, že v hlavách to zvládneme 05 - Modified: 2021-08-26 19:42:58 - Feat.: - Title: Úspešný vstup do kvalifikácie. Slovenskí hokejisti zdolali Rakúsko
27. apríl 2024 05:13