TASR/AP

Slovenský obor v pästnom súboji. Chára súperovi nič nedaroval

12.12.2019, 08:33
V zápase najlepších tímov americkej profiligy Chárovi Burins nestačili na Washington Capitals.

V noci na štvrtok sa hral šláger dvoch aktuálne najlepších tímov v súťaži, v ktorom Washington zvíťazil doma nad Bostonom 3:2. Dva góly dosiahol domáci T.J. Oshie a víťazným zásahom sa prezentoval John Carlson. V drese víťazov odohral slovenský útočník Richard Pánik 9:52 min. a zapísal si dve strely.

Pre Carlsona to bol už piaty víťazný gól v tejto sezóne, čím si utvoril kariérne maximum. Celkovo má na konte už 45 bodov za 12 gólov a 33 asistencií. V tabuľke produktivity suverénne vedie medzi obrancami s 15-bodovým náskokom pred Dougiem Hamiltonom z Caroliny, v celkovom poradí je šiesty.

"Pálil som, ako sa dalo, ale nešlo to. Preto ma potešilo, keď som konečne skóroval," povedal Carlson.

Za Bruins nastúpil v bránke Jaroslav Halák a zlikvidoval 22 striel Capitals. Kapitán hostí Zdeno Chára strávil na ľade 18:20 min., po bitke s Tomom Wilsonom v prvej tretine si zapísal 5 trestných minút. Bruins prehrali štvrtý zápas za sebou a potvrdili, že to na Caps nevedia, keď s nimi prehrali šestnástykrát v uplynulých sedemnástich vzájomných súbojoch.

"Musíme ísť ďalej. Najmä sa nesmieme nechať otráviť. Myslím si, že sme nehrali zle, bol to dobrý zápas, vyšli nám niektoré veci, musíme pokračovať v takýchto výkonoch a dosiahneme lepšie výsledky," skonštatoval slovenský kapitán "medveďov" Chára.

Viac ako dvojmetrový Chára, ktorý patrí k najrešpektovanejším hráčom v zámorskej lige, zažil počas zápasu aj nezvyčajný moment, keď sa po cross-checku pobil s hrčáom Capitals Tomom Wilsonom.

Bostonu nepomohol ani gól najlepšieho kanoniera súťaže Davida Pastrňáka, ktorý v 10. minúte otvoril skóre a prerušil štvorzápasové strelecké suchoty. Český útočník v prebiehajúcej sezóne dosiahol už 26 zásahov, o päť viac ako kapitán Capitals Alexander Ovečkin, ten je tabuľke strelcov druhý.

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 18:32