TASR/Alessandro Trovati

Vlhová sa v Super G prebojovala do elitnej desiatky: Bolo ťažké sa skoncentrovať

09.02.2020, 11:56
Petra Vlhová vyrazila na trať ako dvanásta v poradí, no nie za ideálnych podmienok.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení 30 pretekárok v nedeľňajšom super-G Svetového pohára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene na 9. mieste. Za najlepšou Corinne Suterovou zaostala o 1,41 sekundy. Švajčiarka sa zároveň dostala na čelo celkového poradia v hodnotení disciplíny.

Druhá skončila so stratou 43 stotín Nicole Schmidhoferová z Rakúska, tretie miesto vybojovala Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,70).

Vlhová vyrazila na trať ako dvanásta v poradí, no nie za ideálnych podmienok. Na svoju jazdu si totiž musela počkať, pretože pred ňou spadla Talianka Sofia Goggiová so štartovým číslom 11.

Na prvom medzičase zaostávala za vedúcou Suterovou o 29 stotín, toto manko napokon narástlo na 1,41 s. Slovenskú reprezentantku v cieli klasifikovali na šiestom mieste, neskôr je predbehli ešte tri pretekárky.

S nástrahami náročnej trate sa najlepšie vyrovnala Suterová, ktorá štartovala ako piata v poradí. So štartovým číslom 7 vyrazila na trať nemecká pódiová nádej a víťazka sobotňajšieho zjazdu Viktoria Rebensburgová, ktorá však v strednej časti zaváhala a spadla.

Preteky na chvíľu prerušili, nemecká lyžiarka napokon prišla do cieľa sprevádzaná aplauzom divákov. Dovtedajšia líderka hodnotenia disciplíny Federica Brignoneová z Talianska vyrazila na trať s číslom 9, ale od úvodu mala na Suterovú manko, do cieľa napokon prišla so stratou 90 stotín sekundy.

Vlhová zvládla nástrahy trate oveľa lepšie ako dve z troch topfavoritiek, ktoré vypadli, ale dištancovala o 65 stotín aj olympijskú víťazku v super-G, Češku Ester Ledeckú.

"Nemyslela som si, že to bude také ťažké, zvlášť po tom, ako som videla pády Rebensburgovej a Goggiovej. Bolo ťažké sa po nich skoncentrovať. Snažila som sa do toho dať všetko, ale bolo to ťažké, trať bola naozaj hrboľatá a miestami to bolo nebezpečné. Lyže mi vibrovali pri každej bránke. Ale teším sa, že to dopadlo aspoň takto," povedala slovenská reprezentantka pre RTVS.

01 - Modified: 2024-01-29 11:24:44 - Feat.: - Title: Svetový pohár v Jasnej je skvelou reklamou pre Slovensko 02 - Modified: 2024-01-21 13:40:32 - Feat.: - Title: Keď sa zo sna stane nočná mora. Vlhová mohla atakovať métu troch miliónov eur, Jasná to celé zmenila 03 - Modified: 2024-01-20 15:39:42 - Feat.: - Title: Pre Petru Vlhovú sa po strašidelnom páde sezóna skončila. Vyšetrenie v nemocnici odhalilo poškodené väzy v kolene 04 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno 05 - Modified: 2024-01-20 13:30:44 - Feat.: - Title: Švédska lyžiarka Hectorová vyhrala obrovský slalom v Jasnej pred Shiffrinovou
28. apríl 2024 12:57