TASR/Hannah Foslien

Halák s 25 zákrokmi pomohol Bostonu k triumfu

17.02.2020, 06:35
Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za Bruins 22:34 minúty, bol druhý najvyťaženejší hráč "medveďov" a mal dva plusové body.

Hokejisti Bostonu zvíťazili v stretnutí NHL na ľade New Yorku Rangers 3:1. V bránke hostí sa predstavil Jaroslav Halák a predviedol 25 zákrokov.

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za Bruins 22:34 minúty, bol druhý najvyťaženejší hráč "medveďov" a mal dva plusové body. Boston uspel po tretí raz za sebou a zvíťazil deviatykrát z uplynulých desiatich duelov.

Hráči Dallasu podľahli domácej Ottawe 3:4 po predĺžení. V drese Stars opäť chýbal obranca Andrej Sekera, ktorý figuroval v pozícii zdravého náhradníka.

Ani 55 striel na bránku nestačilo Columbusu v New Jersey, keď prehral 3:4 po nájazdoch. Hrdinom domácich bol brankár Mackenzie Blackwood, ktorý si s 52 zákrokmi utvoril kariérne maximum. V nájazdoch navyše "vynuloval" šesť exekútorov Blue Jackets.

V drese Edmontonu hviezdil Leon Draisaitl. Nemecký útočník sa podieľal gólom a asistenciou na víťazstve v Caroline 4:3 po predĺžení.

V uplynulých piatich zápasoch dosiahol dvanásť bodov a je suverénnym lídrom kanadského bodovania. Na konte má 95 bodov (34+61), druhý David Pastrňák z Bostonu zaostáva o 13 bodov.

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 20:13