Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2020, 11:32

Hráčom potriasol rukou a potom všetkým odkázal: Navštívil ma koronavírus

Kvôli Evangelosovi Marinakisovi sú v karanténe aj hráči Arsenalu Londýn.

Evangelos Marinakis
Zdroj: Reuters

Ešte v utorok dopoludnia stihol na sociálnych sieťach zaželať svojmu milovanému Olympiakosu Pireus všetko najlepšie k 95. výročiu založenia klubu.

Chvíľu potom už Evangelos Marinakis, šéf futbalovej časti gréckeho športového giganta a zároveň vlastník anglického druholigového Nottinghamu, vypustil do sveta zásadnejšiu správu: "Navštívil ma koronavírus!"

V krátkom vyhlásení päťdesiatdvaročný biznismen uistil, že sa cíti dobre a dbá na rady lekárov, čím iste upokojil svojich blízkych. Avšak v radoch fanúšikov - zvlášť tých anglických - rozpútal paniku.

​Veď ešte v piatok sedel na tribúne pri zápase Nottinghamu s Millwallom. Fanúšikovia sa s ním veselo fotili, debatovali a podľa informácií rešpektovaného denníka The Telegraph dokonca Marinakis zašiel za hráčmi a trénermi do kabíny, kde každému osobne potriasol pravicou.

Na prvý pohľad nevinná návšteva však zahýbala anglickým futbalom a okrem iného nabúrava sny nottinghamských fanúšikov.

Tí dúfajú, že tím, ktorý na prelome 70. a 80. rokov dvakrát ovládol Pohár majstrov, zase po dlhých šestnástich rokoch uvidia v Premier League. Zatiaľ je Nottingham v druholigovej tabuľke piaty, na pozíciu zaručujúcu play off o postup do Premier League.

Ako však s týmto plánom pôjde dohromady skutočnosť, že celý tím aj tréneri teraz dosť možno skončia na štrnásť dní v karanténe?

"Obrátili sme sa so žiadosťou o pomoc na odborníkov z radov lekárov, aby sme urobili všetko, čo je v takom prípade potrebné," stojí v stručnom vyhlásení, ktoré klub v utorok zverejnil.

​Ak Marinakis do kabíny naozaj zaniesol nákazu, môže to byť pohroma nielen pre Nottingham: vírus sa pochopiteľne počas zápasov mohol preniesť aj na súpera. Poplach museli vyhlásiť aj v Olympiakose, ktorý už vo štvrtok čaká domáce stretnutie vo vyraďovacej časti Európskej ligy proti Wolverhamptonu.

Vzhľadom k tomu, že aj v gréckom klube sa chorý šéf dostal do blízkeho kontaktu s hráčmi a trénermi, musel v utorok celý káder aj realizačný tím tráviť popoludní v nemocnici, kde podstupoval lekárske testy: podľa gréckych médií sa nákaza u nikoho nepotvrdila. Lenže lavína sa rúti ďalej.

Najnovšie bol odložený aj stredajší zápas anglickej ligy medzi Manchestrom City a Arsenalom, pretože hráči londýnskeho klubu tiež prišli s Marinakisom do styku - pri februárovom súboji v Európskej lige. Riziko, že sa futbalisti Arsenalu nakazili, je veľmi malé.

"Avšak aj napriek tomu je potrebné striktne dodržiavať nariadenia vlády, aby sme boli dva týždne v izolácii," uviedol Arsenal vo vyhlásení.

Marinakis pútal pozornosť už dávnejšie. Napríklad keď hráčom po sérii porážok odkázal, aby sa udusili toaletným papierom. Inokedy celý tím rozprášil a nakázal trénerovi dohrať sezónu s dorastencami.

Také haló ako v utorok však dosiaľ nikdy nerozpútal. Kvôli jeho diagnóze je teraz celé futbalové Anglicko v pozore.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.