Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2020, 21:43

Tenisky legendárneho basketbalistu predali za viac ako pol milióna dolárov

Tenisky, ktoré nosil Michael Jordan, v tradičných červeno-čiernych farbách Chicaga Bulls ponúkol do predaja ich majiteľ Jordan Geller.

Tenisky legendárneho basketbalistu predali za viac ako pol milióna dolárov
Zdroj: Reuters

V aukčnej sieni Sotheby's v New Yorku predali v nedeľu za 560-tisíc dolárov pár tenisiek, ktoré nosil jeden z najlepších basketbalistov histórie Michael Jordan.

K spomínanej sume sa vyšplhala hodnota obuvi zo série z roku 1985, keď Jordan debutoval v NBA.

Samotným basketbalistom podpísané tenisky v tradičných červeno-čiernych farbách Chicaga Bulls ponúkol do predaja ich majiteľ Jordan Geller.

Ten využil, že záujem o osobu Michaela Jordana v nedávnej dobe opäť vzrástol, keď športová stanica ESPN zverejnila dokument "Posledný tanec", ktorý pripomenul slávne obdobie Chicaga Bulls a zisk jeho šiestich titulov v 90. rokoch.

Geller pôvodne tenisky kúpil za 437.500 dolárov v júli 2019. "Myslím si, že toto sú najikonickejšie tenisky všetkých čias. O čokoľvek týkajúce sa Michaela Jordana je väčší záujem ako kedykoľvek predtým. Tento pár je aktuálne najcennejšou zberateľskou položkou na trhu," vyhlásil Geller. Informáciu zverejnil L'Equipe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.