Majetok: 100 miliónov eur. Zdroj: Chémia, investovanieTASR
StoryEditor

Široký predáva Slovan. Nový majiteľ má byť známy do konca mesiaca

12.06.2020, 17:15
Autor:
TASRTASR
V súčasnosti sú majitelia Juraj Široký starší a Juraj Široký mladší. To by sa však malo zmeniť ešte v priebehu tohto mesiaca.

HC Slovan Bratislava má v priebehu júna zmeniť majiteľa. Na predaj je nielen akciová spoločnosť, ale aj občianske združenie, ktoré má v kompetencii mládež v tomto hokejovom klube.

Široký predá Slovan

V súčasnosti sú majitelia Juraj Široký starší a Juraj Široký mladší. To by sa však malo zmeniť ešte v priebehu tohto mesiaca.

"Je verejným tajomstvom, že Slovan je po štvrťstoročí na predaj. Finalizujú sa rokovania, ktoré môžu vyústiť do prevodu akciovej spoločnosti a občianskeho združenia 'mládež' novému vlastníkovi. Keď v tomto smere prijmeme rozhodnutie, tak sa s tým verejnosti pochválime. Predpokladám, že tomu tak bude ešte do konca tohto mesiaca jún," uviedol v piatok v Banskej Bystrici po schôdzi klubov Tipsport Ligy marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda a zároveň dodal, že klub sa momentálne nezaoberá novými zmluvami s hráčmi:

"Predaj klubu je teraz téma, ktorá nás interne najviac zaujíma. Nemáme ešte finančne vysporiadanú sezónu 2019/2020, no všetky záväzky uznávame a práve aj tieto záväzky by mali byť súčasťou predajnej ceny klubu."

Bratislavský Slovan sa zároveň pridal k iniciatíve klubov, aby straty z predčasne ukončenej sezóny kompenzoval nielen Slovenský zväz ľadového hokeja, ale aj štát.

Výhrady k opatreniam

Opatrenie vlády, že od júla do konca roka môže prísť na štadión maximálne tisíc divákov, považuje Vajda za neprijateľné:

"Celý hokej v Európe je postavený na divákoch. Jedine z príjmu od divákov a z marketingu sa dá klub financovať. Pre Slovan by malo obmedzenie o počte divákov na číslo tisíc drastické následky. Hráme hokej vo veľkej a drahej hale. Platíme komerčný nájom za každú jednotku ľadu, takže tisícka ľudí na jednom zápase je pre nás absolútne likvidačná. Máme k dispozícii dlhodobý priemer návštevnosti, z ktorého vieme vypočítať, s akou personálnou obsadenosťou štadióna vieme vstúpiť do sezóny. Niekde medzi 30 až 50 percentami by sme to vedeli ustáť. Bola by to možno sezóna s najnižším rozpočtom Slovana Bratislava v novodobej histórii, ale išlo by zároveň o sezónu, ktorá by nás preklenula azda do lepších časov."

V Slovane si nateraz nepripúšťajú možnosť, že by do novej sezóny 2020/2021 nevstúpili: "Ak by sa nehrala súťaž v plnej verzii od októbra tohto roka, tak kompenzáciu vidíme skôr z verejných prostriedkov, nie zo zväzových. Zastávame totiž názor, že peniaze zo zväzu by mali byť využité primárne na mládež. V budúcom roku oslavujeme sté výročie založenia Slovana, ako i hokeja v Bratislave. Takže by sme chceli nasledujúcu sezónu odohrať čo najčestnejšie tak, aby sme mohli v ďalšom období skutočne niečo oslavovať."

01 - Modified: 2023-09-20 13:33:04 - Feat.: - Title: Jurčina pre HN: Základ je vidieť v hráčovi potenciál a byť objektívny. Práca skauta pre Bruins ma baví 02 - Modified: 2023-09-14 09:43:35 - Feat.: - Title: Tatar má konečne nový klub. Mohol by to byť preňho naozaj výborný angažmán, verí Slovákovi expert 03 - Modified: 2023-09-03 13:06:22 - Feat.: - Title: Košičan Bartánus pre HN: Zápasy v Lige majstrov sú odmena za celoročnú drinu. Súboje s top tímami si užívam 04 - Modified: 2023-08-24 21:21:09 - Feat.: - Title: Kolektívny a obetavý výkon. Belasí doma zdolali cyperského majstra a priblížili sa k skupine Európskej ligy 05 - Modified: 2023-08-24 11:32:13 - Feat.: - Title: Slovenské hokejistky vypadli, na šampionáte podľahli Dánkam a sú bez bodu
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
22. september 2023 22:50