Slováci sú po dvanástich rokoch v semifinále, nájazdy rozhodol Cehlárik

16.02.2022, 06:51
DJDJ
Slovenskí hokejisti vyrovnali na 2:2 necelých 44 sekúnd pred koncom gólom Mareka Hrivíka, v nájazdoch sa presadil jediný strelec Peter Cehlárik.

Slováci sú po dvanástich rokoch v olympijskom semifinále, po samostatných nájazdoch vyradili USA 3:2. Rozhodujúci nájazd premenil Peter Cehlárik.

Necelých 44 sekúnd pred koncom riadnej hracej časti vyrovnal Marek Hrivík.

​Slováci otvorili skóre zápasu, keď sa presadil v 12. minúte svojim piatym gólom na turnaji Juraj Slafkovský. Američania vyrovnali na konci prvej tretiny, vyrovnávajúci gól strelil Abruzzese.

Počas druhej tretiny strelili gól Američania, keď sa presadil hráč amerického štvrtého útoku Hentges.

Američania boli disciplinovanejší, no nestačilo to

V tretej časti hry Slováci prežili viac než minútové oslabenie o dvoch hráčov. Američania nastrelili žŕdku, z následného protiútoku trafil rovnako do žrde Juraj Slafkovský.

Američania hrali počas celého zápasu veľmi disciplinovane, v oslabení nehrali ani raz.

Necelých päť minút pred koncom zápasu sa Slováci nechali opäť vylúčiť, za hru vysokou hokejkou musel ísť na trestnú lavicu Samuel Takáč.

​​Keď už sa zdalo, že Američania dohrajú zápas do víťazného konca, Slováci odvolali brankára Rybára a necelých 44 sekúnd pred koncom vyrovnal po veľkom tlaku pred bránkou kapitán Marek Hrivík a poslal tak zápas do predĺženia.

V predĺžení začali aktívnejšie Slováci, veľkú šancu si však nevypracovali. V 6. minúte predĺženia mal veľkú šancu Libor Hudáček, výborne však proti nemu zasiahla americká obrana a nestihol tak presne umiestniť svoju strelu.

Zápas brankárov

Počas predĺženia v hre troch proti trom vznikali šance na brejkové situácie, po ktorej vznikali pre obidve mužstvá veľké šance na rozhodnutie.

V poslednej minúte nadstaveného času predviedol slovenský brankár Patrik Rybár tri výborné zákroky, ktorými zabránil Američanom rozhodnúť a zápas tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy.

V nájazdoch opäť preukazovali svoje kvality obidvaja brankári. Presadil sa až v štvrtej sérii Peter Cehlárik, ktorý rozhodol zápas.

​​Hráči po zápase len ťažko hľadali slová. Obranca Martin Marinčin povedal, že je veľmi šťastný, že sa im to podarilo. Všetci hráči sa zhodli na mužovi zápasu, brankárovi Rybárovi. "Klobúk dole pred Patrikom," povedal Marinčin.

Oslavovať sa nechystajú, podľa neho si treba oddýchnuť a pripraviť sa na zápas s ďalším súperom.

Pavol Regenda povedal, že prežíva "neskutočnú eufóriu a radosť." Doplnil, že proti takýmto súperom o medaily sa nehrá každý deň.

Autor víťazného gólu Peter Cehlárik po zápase opísal, že si pred zápasom pozeral videá s americkým brankárom a premýšľal, ako by mohol nájazd zakončiť.

​Poďakoval sa všetkým fanúšikom za podporu a verí, že budú povzbudzovať aj naďalej.

Hrivík: Ukázali sme neskutočný charakter

"Ukázali sme neskutočný charakter a Patrik Rybár predviedol fantastický výkon," povedal bezprostredne po zápase strelec vyrovnávajúceho gólu a kapitán Marek Hrivík.

Či išlo o jeho životný gól, povedať nechcel. Doplnil však, že tento zápas radí medzi tri najdôležitejšie v jeho hokejovej kariére. Podľa slovenského kapitána sa zlepšujeme od zápasu k zápasu.

Na otázku, či má slovenský tím na to, aby získal medailu odpovedal, že v mužstve tkvie stále nevyužitý potenciál.

"Čakáme na súpera, sústredíme sa však na nás a nie na toho, kto proti nám bude hrať," doplnil.

​Aj asistent trénera Andrej Podkonický vyzdvihol okrem tímového výkonu brankára Patrika Rybára.

"Chlapci si išli za vyrovnaním až do konca a preto sa im to podarilo," povedal na margo slovenského vyrovnania niekoľko sekúnd pred koncom zápasu.

Dôležité bude podľa neho oddychovať a dobre sa pripraviť na nasledujúci zápas.

Zimné olympijské hry v Pekingu:

01 - Modified: 2022-02-13 09:49:59 - Feat.: 0 - Title: Petra Vlhová vysvetlila svoj nečakaný koniec na olympiáde: Už nemám silu bojovať 02 - Modified: 2022-02-14 10:36:18 - Feat.: 0 - Title: Shiffrinová sa vyjadrila k Vlhovej: Je to múdre rozhodnutie, ja makám na svojej olympiáde 03 - Modified: 2022-02-14 21:24:57 - Feat.: 0 - Title: Týždenná sledovanosť televízií: Druhá šanca programom týždňa, celkovo dominuje olympiáda 04 - Modified: 2022-02-15 10:52:08 - Feat.: 0 - Title: Prepadák u našich susedov. Česi prehrali so Švajčiarmi a prvýkrát v histórii nebudú v olympijskom štvrťfinále 05 - Modified: 2022-02-08 15:51:07 - Feat.: 0 - Title: Z Parisa O´Briena je Ouban Yongli. Hokejisti majú nové mená, Čína odmieta ukazovať slabosť 06 - Modified: 2022-02-11 10:33:52 - Feat.: 0 - Title: Hokejové trápenie na olympiáde pokračuje. So Švédmi sme prehrali 1:4
01 - Modified: 2024-04-19 22:07:49 - Feat.: - Title: Ministri obrany USA a Izraela hovorili o stabilite v regióne a dianí v Pásme Gazy 02 - Modified: 2024-04-19 21:33:32 - Feat.: - Title: Izraelský útok na Isfahán si podľa iránskeho ministra zahraničia nevyžiadal obete. USA sa nevyjadria 03 - Modified: 2024-04-19 21:16:06 - Feat.: - Title: Ministri obrany USA a Izraela hovorili o stabilite v regióne a dianí v Pásme Gazy 04 - Modified: 2024-04-19 20:34:25 - Feat.: - Title: Americké akcie uzavreli zmiešane, výrazne oslabili technologické podniky 05 - Modified: 2024-04-19 19:20:40 - Feat.: - Title: Mysleli si, že je špión. Američan, bojujúci na ruskej strane, zahynul v Donecku
20. apríl 2024 09:54