Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2020, 00:00

Náš šport na okraji záujmu. Zamestnáva však 47-tisíc ľudí

Podľa údajov OECD vynakladá Slovensko na zdravotnú starostlivosť jedného človeka ročne 2 030 eur. Investícia do športu by pritom štátu ušetrila z dlhodobého hľadiska oveľa väčšie množstvo peňazí.

Slovenskí volejbalisti
Zdroj: TASR/M. Svítok

Šport na Slovensku priamo či nepriamo zamestnáva vyše 47-tisíc ľudí, čo tvorí podiel 2,03 percenta na celkovej zamestnanosti u nás, ukázala posledná štúdia Európskej komisie. Na tvorbe hrubého domáceho produktu sa tuzemský športový priemysel podieľa sumou 956 miliónov eur a ako poznamenal odborník na športový marketing Roman Krajniak, samotné odvetvie je relevantné aj z hľadiska biznisu, keďže tvorí 1,31 percenta celej slovenskej ekonomiky. Len na porovnanie, najbližší sektor, ktorým je poľnohospodárstvo, lesníctvo a rybolov, prispieva podľa údajov Štatistického úradu na tvorbu HDP 2,53 percenta. Aj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.