Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2020, 16:49

Koronavírus trápi aj hokejový Slovan, celé mužstvo ide do karantény

Infikovaný je hráč, ktorý nemal uzatvorenú zmluvu. Test absolvoval z vlastnej iniciatívy.

Koronavírus trápi aj hokejový Slovan, celé mužstvo ide do karantény
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Slovenský hokejový klub HC Slovan Bratislava v piatok ohlásil pozitívny test na koronavírus u jedného hráča.

Z preventívnych dôvodov a v súlade s Opatreniami SZĽH pri organizácii športovej činnosti v ľadovom hokeji COVID-19 pre tréningový proces, prípravné zápasy a turnaje, odchádza týmto dňom celé mužstvo do päťdňovej karantény.

"Ide o hráča, ktorý sa s mužstvom pripravoval v letnom tréningovom kempe, absolvoval spoločné tréningy, ale nemal uzatvorenú platnú zmluvu. Keďže sa necítil dobre a pri vstupe do kabíny mu bola nameraná zvýšená teplota, absolvoval z vlastnej iniciatívy test. Ten bol žiaľ pozitívny. Z preventívnych dôvodov a v súlade s Opatreniami SZĽH pri organizácii športovej činnosti v ľadovom hokeji COVID-19 pre tréningový proces, prípravné zápasy a turnaje, odchádza dnešným dňom celé mužstvo do päťdňovej karantény," potvrdil Slovan na oficiálnom webe.

Pretestovanie celého mužstva a realizačného tímu je naplánované na stredu 26. augusta v ranných hodinách. Z tohto dôvodu bol klub nútený zrušiť svoj prvý predsezónny prípravný zápas proti HC Kometa Brno, ktorý sa mal odohrať vo štvrtok 27. augusta.

Vážnejšie problémy s koronavírusom majú futbalisti Slovana Bratislava. Slovenský majster nakoniec neodohrá zápas 1. predkola Ligy majstrov na Faerských ostrovoch. Dôvodom je, že na COVID-19 bol pozitívne testovaný aj hráč náhradného tímu Slovana.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.