Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2020, 11:10

Celá prvá výprava Slovana má po návrate na Slovensko negatívne testy. Čaká sa na verdikt

Všetci členovia pondelkovej výpravy, ktorí sa vrátili na Slovensko, majú negatívne výsledky testov na koronavírus.

Celá prvá výprava Slovana má po návrate na Slovensko negatívne testy. Čaká sa na verdikt
Zdroj: TASR

Členovia prvej výpravy futbalistov Slovana Bratislava, ktorá uplynulý pondelok odletela na Faerské ostrovy, sa po návrate na Slovensko podrobila v priebehu nedele testom na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Ako v pondelok informoval slovenský majster na svojom oficiálnom webe, všetci členovia pondelkovej výpravy, ktorí sa vrátili na Slovensko, majú negatívne výsledky testov na koronavírus.

​"V praxi to znamená, že hráči, členovia realizačného tímu a manažment boli negatívni aj na Faerských ostrovoch a ak by miestne úrady umožnili pretestovanie, mohli hráči zasiahnuť do zápasu," uviedol klub na skslovan.com.

"Po nepríjemných udalostiach z posledného týždňa nás teší, že celá pondelková výprava má negatívne testy na COVID-19. Vďaka tejto skutočnosti sa naši hráči a realizačný tím budú môcť vrátiť do tréningového procesu. Výsledky testov len potvrdzujú náš názor, že na Faerských ostrovoch nám domáce úrady účelovo a neférovo zamedzili nastúpiť na zápas. Z výsledkov testov vyplýva, že ak by naša oficiálna žiadosť o pretestovanie výpravy našla pochopenie, vyšli by hráči ako negatívni a mohli by zasiahnuť do hry. Po negatívnych výsledkoch rovnako ako účelové a diskriminačné vyznieva rozhodnutie faerských úradov o karanténe len pre hráčov a realizačný tím. Výsledky testov posielame aj na UEFA ako ďalší argument k nášmu protestu voči krokom faerských úradov," povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.