Futbalisti ŠkótskaTASR/AP

Slováci nestačili na Škótov. Hapalov tím je v Lige národov posledný

11.10.2020, 22:39
V tabuľke 2. skupiny B-divízie majú naši futbalisti na konte stále len jediný bod a sú poslední.

Slovenskí futbalisti prehrali v nedeľnom zápase 3. kola Ligy národov 2020/2021 v Škótsku 0:1. V tabuľke 2. skupiny B-divízie majú na konte stále len jediný bod a sú poslední, vedú Škóti so 7 bodmi o jeden pred Českom, ktoré zvíťazilo v Izraeli 2:1.

O triumfe výberu kouča Stevena Clarka rozhodol v 54. minúte gól útočníka Lyndona Dykesa. Slováci utrpeli v skupine druhú prehru, keď v septembri doma padli s Českom 1:3 a remizovali v Izraeli 1:1. Zverenci Pavla Hapala už v stredu 14. októbra vo 4. kole privítajú v Trnave Izrael, Škóti opäť doma hostia Česko.

3. kolo LN 2020/2021, B-divízia, 2. skupina:
Glasgow
Škótsko - Slovensko 1:0 (0:0)
Gól: 54. Dykes. Rozhodovali: Massa - Alassio, Tegoni (všetci Tal.), ŽK: Dykes, Fleck, Robertson, McBurnie - Hamšík, Haraslín, Kucka, bez divákov
Škótsko: Marshall - O'Donnell, Considine, Gallagher, Robertson - Fleck (72. McGregor), McTominay, McLean - J. McGinn (89. Jack), Dykes (72. McBurnie), Frasier (85. Paterson)
Slovensko: Kuciak - Koscelník, Niňaj, Valjent, Holúbek - Bero (22. Duda), Greguš, Hamšík (62. Kucka) - Schranz (62. Mak), Boženík (76. Šafranko), Haraslín (76. Rusnák)

V glasgowskom Hampden Parku začali hostia s deviatimi zmenami v základnej zostave oproti štvrtkovému domácemu zápasu baráže ME s Írskom. Bola na nich vidieť nezohratosť, ale v defenzíve si celý tím plnil povinnosti dobre a nepúšťal domácich k ničomu vážnemu.

V 12. minúte sa po rohu k hlavičke v šestnástke domácich dostal Valjent, ale mal ťažkú pozíciu a minul. Škóti agresívne dohrávali osobné súboje, tiež boli pozorní v defenzíve a dopredu sa im nedarilo vymyslieť niečo kreatívnejšie. V prvom polčase sa nezrodila ani jedna strela do priestoru oboch bránok.

Nepríjemná bola strata stredopoliara Bera, ktorý sa zranil a v 22. minúte ho musel nahradiť Duda. V 40. minúte si pripravoval po lopte za obranu na strelu Dykes, ale Niňaj výborne zasiahol a do šance ho nepustil.

V druhom polčase sa začalo bez zmien a boli to domáci, ktorí sa presadili. Na pravej strane po jednoduchej kombinácii odcentroval presne O'Donnell na Dykesa, ktorý sa nepokrytý dostal sám pred Kuciakom do zakončenia a prvú domácu strelu na bránku zakončil úspešne.

Slováci sa snažili tlačiť sa dopredu a v 60. minúte vystrelil spoza hráčov v šestnástke Greguš, ale brankár Marshall jeho pokus na dvakrát skrotil. V 70. minúte sa zopakovala spolupráca O'Donnella s Dykesom, našťastie pre hostí ten nezakončil tak dobre ako predtým. Škóti mali šancu aj v 79. minúte, keď striedajúci McBurnie hlavičkoval po centri do brvna Kuciakovej bránky.

Domáci dokázali držať loptu na svojich kopačkách na polovici Slovákov a nedali im šancu na vyrovnanie. Škóti po septembrovom víťazstve v Česku dosiahli druhé víťazstvo v skupine.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
19. apríl 2024 02:29