Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2020, 12:25 Aktualizované dňa 13.11.2020 o 13:16

Šéf futbalu navrhne Tarkoviča za trénera slovenských futbalistov

Nástupca českého kouča Pavla Hapala priviedol vo štvrtok vo finále baráže EURO 2020 Slovákov k triumfu v Severnom Írsku 2:1 po predĺžení.

Šéf futbalu navrhne Tarkoviča za trénera slovenských futbalistov
Zdroj: TASR/AP

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik navrhne 1. decembra výkonnému výboru zotrvanie Štefana Tarkoviča na poste trénera reprezentácie SR.

Nástupca českého kouča Pavla Hapala priviedol vo štvrtok vo finále baráže EURO 2020 Slovákov k triumfu v Severnom Írsku 2:1 po predĺžení, resp. k postupu na budúcoročný finálový turnaj.

Prvý muž futbalu to potvrdil na piatkovej tlačovej konferencii po návrate slovenskej výpravy z Belfastu.

​"Zmena reprezentačného trénera, to nie je nič jednoduché. Ak niekoho oslovíte, musíte byť stopercentne presvedčení, že ide o správneho človeka. Poznám ho, boli sme v dennom kontakte, o futbale vie Štefan takmer všetko. Rozhodnutie sme tak nevnímali, že bude len dočasným trénerom. To skôr médiá mu dali tento prívlastok. Máme priestor rozhodnúť sa ako ďalej. Môžem povedať, že ja 1. decembra na výkonný výbor prídem s návrhom, aby Štefan Tarkovič bol trénerom na ME aj v ďalšom kvalifikačnom období," povedal Kováčik.

Šéf futbalu tiež priznal, že druhý postup na ME prežíval omnoho emotívnejšie, ako ten prvý pred štyrmi rokmi v Luxembursku: "Bolo to iné ako pred štyrmi rokmi v Luxembursku. Priznám sa, že teraz som sa rozplakal."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.