Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.12.2020, 17:48

Aký bude osud MS v hokeji? Fasel musí Lukašenkovi povedať pravdu, hlási viceprezident IIHF

Viceprezident IIHF Kalervo Kummola si myslí, že hokejový šampionát sa v Minsku neuskutoční.

Aký bude osud MS v hokeji? Fasel musí Lukašenkovi povedať pravdu, hlási viceprezident IIHF
Zdroj: Reuters

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel sa v januári stretne s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom. Spolu chcú prediskutovať prípravy na majstrovstvá sveta 2021.

Svetový šampionát by sa mal konať od 21. mája do 6. júna v Minsku a Rige. Lotyšský premiér Krisjanis Karinš v auguste vyhlásil, že si nevie predstaviť organizáciu MS spolu s Bieloruskom pre rozsiahle politické protesty a obvinenia z porušovania ľudských práv v krajine.

"Prídem do Bieloruska po 7. januári. Návšteva je naplánovaná a uskutoční sa, tým som si stopercentne istý. Stretnem sa s Alexandrom Lukašenkom a prediskutujeme súčasnú situáciu. Urobíme všetko pre to, aby sa svetový šampionát konal v Minsku," citoval Fasela portál ria.ru.

Viceprezident IIHF Kalervo Kummola si však myslí, že šampionát sa v Minsku neuskutoční. "Prezident IIHF by mal pánovi Lukašenkovi povedať pravdu. Hrať v Bielorusku momentálne nie je možné, aj keď sa im to samozrejme nebude páčiť," citoval Kummolu portál iltalehti.fi.

Podľa funkcionára však je nemožné, aby Lotyšsko zorganizovalo celé MS.

"Majú len jednu halu, v ktorej je možné usporiadať šampionát. Ale Lotyši oznámili, že sú pripravení na futbalovom štadióne postaviť dočasné klzisko pre 6000 divákov. Ak bude situácia s koronavírusom v Európe naďalej zložitá, jednou z možností je hrať na MS bez divákov. Dúfajme, že budeme môcť hrať aspoň s polovicou divákov. 'Bublinu' zatiaľ nepovažujem za možnosť číslo jeden."

Prezident IIHF mal spolu s generálnym sekretárom Horstom Lichtnerom absolvovať plánované stretnutie s Lukašenkom už na začiatku decembra, obaja funkcionári však napokon museli cestu odložiť pre pozitívne testy na koronavírus.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.