Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2021, 07:07 Aktualizované dňa 03.01.2021 o 17:37

Slováci končia vo štvrťfinále. Stop im dali Američania

Najlepšie zápasy na turnaji odohrali naši mladíci hneď na úvod proti Švajčiarsku a Kanade. Sklamali len raz, po debakli 0:6 od Fínska.

Zdroj: TASR/AP

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zopakovali vlaňajšie ôsme miesto z majstrovstiev sveta danej vekovej kategórie.

Zverenci trénera Róberta Petrovického nestačili vo štvrťfinále v kanadskom Edmontone na vysokého favorita, keď tímu Spojených štátov podľahli 2:5.

Mladí Slováci síce v poslednej tretine zdramatizovali duel a na Američanov sa po presnom zásahu Sojku dotiahli na dostrel jediného gólu, od stavu 2:3 však už presne triafal len zámorský súper.

„Úvod tretej tretiny nám vyšiel. Hrali sme ako tím. V šatni sme si povedali nejaké veci, že nás čaká asi posledných 20 minút na turnaji a chceme sa rozlúčiť najlepšie, ako vieme. A myslím si, že sme to splnili,“ uviedol po stretnutí brankár Šimon Latkóczy, ktorý dlho držal slovenské nádeje na dobrý výsledok.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.