Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2021, 13:57

Šéf hokeja vylúčil Litvu. Slovensko zostáva v hre o šampionát

Podľa Reneho Fasela Slovensko a Dánsko majú dobré skúsenosti s organizáciou turnaja v rokoch 2018 a 2019.

Šéf hokeja vylúčil Litvu. Slovensko zostáva v hre o šampionát

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel uviedol, že nebude uvažovať nad ponukou Litvy usporiadať majstrovstvá sveta 2021 spolu s Lotyšskom.

Zároveň avizoval, že Rada IIHF rozhodne o náhradnom dejisku šampionátu 26. alebo 27. januára.

​Litovská premiérka Ingrida Simonyteová po rozhovore s Faselom povedala, že krajina má všetko potrebné na usporiadanie zápasov MS 2021. Rada IIHF 18. januára odobrala spoluorganizáciu Bielorusku z bezpečnostných dôvodov. MS sa mali okrem Minska uskutočniť aj v lotyšskej Rige.

Litva poslala oficiálne listy Lotyšsku a IIHF s ubezpečením, že je pripravená usporiadať niektoré zo zápasov. "Máme infraštruktúru potrebnú pre turnaj na tejto úrovni. V susedných krajinách, teda v Lotyšsku a Litve, je v súvislosti s prebiehajúcou pandémiou koronavírusov usporiadanie šampionátu pohodlnejšie.

Máme relevantné skúsenosti," uviedla Simonyteová podľa agentúry TASS.

Fasel rozhovor potvrdil, ale ponuku odmietol: "Mal som videokonferenciu s premiérkou. V prvom rade som veľmi vďačný litovskej vláde za ochotu pomôcť nám. Ale už sme rokovali s Bratislavou, Dánskom a Rigou. Dánsko a Slovensko majú dobré skúsenosti s organizáciou turnaja v rokoch 2018 a 2019. Veľmi si vážim ponuku Litvy a ochotu pomôcť nám, ale príliš veľa kandidátov na turnaj v tomto prípade nemá zmysel."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.