TASR/AP

Vlhová skončila v zjazde tesne za top 10, Gutová-Behramiová zvýšila náskok

27.02.2021, 11:22
Petra Vlhová zaostala o 1,29 sekundy za víťaznou Švajčiarkou.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila dvanásta v sobotnom zjazde Svetového pohára vo Val di Fassa.

Zaostala o 1,29 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá zvýšila svoj náskok na čele celkového poradia Svetového pohára na 107 bodov.

Druhé miesto obsadila jej krajanka Corinne Suterová (+0,32 s) a tretia bola Nemka Kira Weidleová (+0,68 s).

Gutová-Behramiová nadviazala na víťazstvo z prvej súťaže v talianskom stredisku. Dosiahla 32. triumf na podujatiach prestížneho seriálu, z toho jedenásty v zjazde.

Zvíťazila v piatej súťaži v rýchlostných disciplínach SP za sebou, horšie ako druhá neskončila už celkovo v siedmich pretekoch v sérii. Do boja o veľký glóbus si pripísala ďalších 100 bodov, Vlhová na druhej priečke celkového hodnotenia SP získala 22 bodov.

Dvadsaťdeväťročná Švajčiarka si rovnako ako pred piatkovým víťazstvom vybrala číslo 7.

V čase, keď sa vydala na trať, okupovali tri z prvých štyroch pozícií jej krajanky, medzi úradujúcu majsterku sveta v tejto disciplíne Corinne Suterovú a Michelle Gisinovú s Jasmine Fluryovou sa vklinila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová. Gutová-Behramiová opäť predviedla bezchybnú jazdu, čo najviac si držala zjazdársky postoj a na skokoch bola kompaktná.

Kúsok po kúsku si budovala náskok a hoci mala pred cieľovou pasážou o čosi nižšiu rýchlosť, pohodlne jej to stačilo na vedenie.

Aj Vlhová štartovala s totožným číslom 19 ako o deň skôr, keď za víťaznou Švajčiarkou na deviatom mieste zaostala o 1,12 sekundy a prišla o vedúce postavenie v celkovom poradí SP. Už vo vrchnej časti nabrala odstup a medzičasy ju radili na horšie umiestnenia.

V spodnej pasáži trocha bojovala s traťou, napriek tomu však dokázala mierne zrýchliť. Po dojazde ju už žiadna lyžiarka neodsunula vo výsledkovej listine.

V nedeľu o 11.00 h sa pôjde super-G, obe víkendové súťaže sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu.

01 - Modified: 2022-03-21 13:02:46 - Feat.: - Title: Športovci ukazujú, prečo Putin nemá šancu vyhrať 02 - Modified: 2022-03-20 11:15:42 - Feat.: - Title: Vlhová sa dostala na stupne víťazov. Sezónu ukončila tretím miestom 03 - Modified: 2022-03-17 09:05:57 - Feat.: - Title: Vlhová neobháji veľký glóbus. V super-G skončila až sedemnásta 04 - Modified: 2022-03-16 10:59:13 - Feat.: - Title: Vlhovej šance na celkový triumf vo Svetovom pohári sa znížili, Shiffrinová vyhrala zjazd 05 - Modified: 2022-03-11 17:45:45 - Feat.: - Title: Vlhová zvíťazila v obrovskom slalome v Are. Znížila manko na Shiffrinovú
18. apríl 2024 06:33