TASR/AP

Pánik strelil prvý gól v drese Detroitu a svojmu tímu pomohol k víťazstvu

23.04.2021, 07:53
Hlavnou postavou duelu bol jeho český spoluhráč Jakub Vrána, ktorý sa presadil štyrikrát.

Slovenský hokejista Richard Pánik strelil svoj prvý gól za Detroit Red Wings a prispel k domácemu víťazstvu vo štvrtkovom zápase NHL nad Dallasom 7:3. Hlavnou postavou duelu bol jeho český spoluhráč Jakub Vrána, ktorý sa presadil štyrikrát.

Pánik skóroval v závere prvej tretiny, keď brankár Anton Chudobin nezachytil vysoký puk, ten mu prepadol a slovenský krídelník ho dorazil do bránky. Zvýšil tým na 3:0, celkovo odohral 15:27 minúty a mal aj plusový bod.

V drese hostí absolvoval Andrej Sekera 14:25 minúty a na konte mal mínusový bod.
Hráči Bostonu natiahli víťaznú sériu na šesť stretnutí, keď zdolali Buffalo 5:1. Gólom a asistenciou k tomu prispeli Brad Marchand a David Pastrňák.

Tampa Bay aj s Erikom Černákom vyhrala na svojom ľade nad Columbusom 3:1. Slovenský obranca odohral 19:23 min a mal plusový bod. Z víťazstva sa tešil aj Zdeno Chára, jeho Washington uspel s New Yorkom Islanders 1:0 po nájazdoch. Chára strávil na ľade takmer osemnásť minút.

výsledky:
Buffalo - Boston 1:5, Florida - Carolina 2:4, New York Islanders - Washington 0:1 pp a sn, New York - Philadelphia 2:3, Pittsburgh - New Jersey 5:1, Tampa Bay - Columbus 3:1, Winnipeg - Toronto 3:5, Detroit - Dallas 7:3 /R. PÁNIK za domácich 1+0/, St. Louis - Colorado 2:4, Vancouver - Ottawa 0:3

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 16:37