New Orleans vyhralo v San Antoniu, ostáva prvé na Západe

27.01.2008, 09:13

New Orleans v sobotu opäť dokázalo, že mu prvá priečka v Západnej konferencii patrí právom, keď triumfovalo jednoznačne 102:78 na palubovke úradujúceho šampióna zo San Antonia a pripísalo si tak ôsmy úspech v rade. "Myslím si, že si zaslúžime trošku väčší rešpekt. Dlho sa všetci pýtali, či dokážeme zdolať aj tie najsilnejšie tímy ligy a my sme to ukázali," povedal po zápase center Hornets Tyson Chandler. "Do každého súboja ideme s tým, že vyhráme. Vôbec nerozmýšľame nad tým, že by sme mohli byť tými zdolanými. Proti Spurs to bolo pre nás veľmi dôležité víťazstvo," doplnil spoluhráča jeden z najlepších rozohrávačov súťaže Chris Paul.

Pätnásťzápasovú šnúru neúspechov sa podarilo prerušiť druhému najslabšiemu celku profiligy z Miami, keď v domácom prostredí zdolali Indianu 98:96. Radosť hráčov Heat bola obrovská, Dorell Wright dokonca napodobil víťazné gesto Dwyana Wada zo záverečného zápasu finále z roku 2006, keď tesne po skončení duelu vyhodil loptu vysoko do vzduchu. "Aby som povedal pravdu, naozaj to vyzerá ako keby sme opäť získali titul. Už to trvalo naozaj dlho. Je výborný pocit zase vyhrať zápas a všetci sa z toho veľmi tešíme," skonštatoval po stretnutí Wright.

V Memphise sa predstavili Los Angeles Clippers, obom tímom chýbal kľúčový podkošový hráč a o víťazovi sa muselo rozhodnúť až v predĺžení. To lepšie zvládli hostitelia bez Paua Gasola a mohli sa tak tešiť po výsledku 125:120. Domáceho lídra výborne zastúpil Rudy Gay, ktorý si 34 bodmi vytvoril osobné strelecké maximum. "Dnes museli viac zabrať aj ostatní hráči. Niektorí museli na seba zobrať väčšiu zodpovednosť a iní zase strávili na palubovke viac času," povedal Gay, ktorý odohral takmer 52 minút. V drese Clips chýbal vôbec po prvý raz v sezóne tretí najlepšie doskakujúci hráč NBA Chris Kaman, dôvodom bola silne narazená holenná kosť.

V záverečnom dueli zdolala Philadelphia v Charlotte domácich Bobcats 103:96 a najväčšou mierou sa o to zaslúžil líder Sixers Andre Iguodala (33 bodov).

Výsledky - sobota:
Miami - Indiana 98:96
Najviac bodov: Wade 35, Blount 19, D. Wright 14 (10 doskokov) - Dunleavy 25, Granger a Owens po 13, štvrtiny: 23:28, 25:29, 29:20, 21:19, 19 600 divákov

Charlotte - Philadelphia 96:103
Najviac bodov: J. Richardson 35, G. Wallace 20 (10 asistencií), Okafor 17 (16 doskokov) - Iguodala 33, A. Miller 23, L. Williams 12, štvrtiny: 27:20, 28:27, 16:33, 25:23, 18 074 divákov

Memphis - Los Angeles Clippers 125:120 po predĺžení
Najviac bodov: Gay 34 (12 doskokov), M: Miller 27, Lowry 21 - Maggette 35, Cassell 25, Tim Thomas 23, štvrtiny: 36:28, 25:31, 29:23, 18:26 - 17:12, 11 072 divákov

San Antonio - New Orleans 78:102
Najviac bodov: Duncan a T. Parker po 17, Udoka 13 - David West 32, Stojakovič 22, Paul 17 (11 asistencií), štvrtiny: 27:28, 16:14, 21:30, 14:30, 18 797 divákov

25. apríl 2024 17:32