Vlhová sa dostala na stupne víťazov. Sezónu ukončila tretím miestom

20.03.2022, 12:11
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa rozlúčila so sezónou Svetového pohára tretím miestom vo finálovom obrovskom slalome.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa rozlúčila so sezónou Svetového pohára tretím miestom vo finálovom obrovskom slalome. Vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel zaostala v nedeľu o 0,37 sekundy na víťaznou Federicou Brignoneovou, druhá bola ďalšia Talianka Marta Bassinová (+0,31 s). Malý glóbus za hodnotenie disciplíny získala domáca Tessa Worleyová.

Pre dvadsaťšesťročnú Vlhovú to bolo 57. pódiové umiestnenie v kariére. Slovenská pretekárka sa ako víťazka predchádzajúceho "obráku" vo švédskom Are vydala na trať 1. kola svojho trénera so štartovým číslom 4.

Typickým silovým štýlom sa na úvodných medzičasoch držala v kontakte s najlepším časom Mikaely Shiffrinovej, v spodnej pasáži však akoby jej už trocha dochádzala energia, v cieli nabrala výraznejšie manko a obsadila štvrté miesto s mankom 1,08 sekundy.

Američanka, ktorá otvorila sezónu víťazstvom v rakúskom Söldene, ju mohla aj uzavrieť triumfom v rovnakej disciplíne. Vďaka čistej prvej jazde s plynulými prechodmi medzi oblúkmi mala v 2. kole šancu pridať k veľkému glóbusu aj malý za hodnotenie obrovského slalomu. Dovtedajšia líderka poradia Sara Hectorová zo Švédska bola až trinásta (+2,10), druhá v poradí Worleyová figurovala na ôsmej pozícii (1,60).

Šance Hectorovej, ktorá išla do záverečných pretekov s náskokom päť bodov pred Worleyovou a 51 pred Shiffrinovou, sa rýchlo rozplynuli. Už v úvode druhej jazdy spravila chybu, potom sa snažila agresívnou jazdou čo najviac stiahnuť manko, no v technických bránkach ešte viac stratila.

Worleyová sa po svojej jazde, ktorá bola nakoniec najrýchlejšia v druhom kole, usadila na prvé miesto a čakala, ako pôjdu jej súperky.

Vlhová na mäkšej podložke od úvodu strácala zo svojho náskoku, na poslednom medzičase mala k dobru desať stotín na dovtedy vedúcu Bassinovú, no do posledného úseku si nepreniesla dostatočnú rýchlosť a v cieli bola o 0,06 sekundy za Taliankou.

Brignoneová obe súperky zdolala a tak sa čakalo na Shiffrinovú, ktorá si mohla zabezpečiť 75. víťazstvo v kariére i malý glóbus. Americká hviezda však nedokázala nájsť rytmus, s traťou bojovala a do cieľa nakoniec prišla až na 7. mieste s mankom 0,67 sekundy na víťazku.

01 - Modified: 2024-01-29 11:24:44 - Feat.: - Title: Svetový pohár v Jasnej je skvelou reklamou pre Slovensko 02 - Modified: 2024-01-21 13:40:32 - Feat.: - Title: Keď sa zo sna stane nočná mora. Vlhová mohla atakovať métu troch miliónov eur, Jasná to celé zmenila 03 - Modified: 2024-01-20 15:39:42 - Feat.: - Title: Pre Petru Vlhovú sa po strašidelnom páde sezóna skončila. Vyšetrenie v nemocnici odhalilo poškodené väzy v kolene 04 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno 05 - Modified: 2024-01-20 13:30:44 - Feat.: - Title: Švédska lyžiarka Hectorová vyhrala obrovský slalom v Jasnej pred Shiffrinovou
24. apríl 2024 06:46