Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2008, 00:00

Naši juniori ešte reprezentovať nemôžu

Reprezentačný tréner Július Šupler v rozhovore pre HN:

Slovenskí juniori hrajú na tomto šampionáte o záchranu rovnako ako na minulých majstrovstvách sveta. Ako vnímate ich výkony?
Videl som ich dvakrát v akcii. Proti Kanade a Česku. Zápasy sa im však nevydarili. Situácia je biedna, verím však, že sa našim juniorom podarí zachrániť sa medzi elitou.

Vy skúšate v národnom tíme veľa mladých hráčov. Zaujal vás niekto z tohto kádra?
Áno, dávam príležitosť mladým. Musia si to však zaslúžiť. Musia podávať výnimočný výkon a byť perspektívni, čo by mali potvrdiť napríklad v našej extralige.

To znamená, že z tohto mužstva si to nikto nezaslúži?
Zatiaľ nie. Na to, aby mohli hrať v seniorskej reprezentácii, musia byť v juniorskej nadpriemerní a presadzovať sa vo svetovej špičke, aby mohli v budúcnosti reprezentovať. Je to zatiaľ ešte otvorená otázka. Všetko má svoj čas.

Myslíte si, že má z tejto juniorskej reprezentácie niektorý hokejista šancu hrať v zámorskej NHL?
Čo som mal možnosť vidieť, v každom z tých špičkových mužstiev je zhruba päť hráčov, ktorí majú šancu presadiť sa v NHL. V našom tíme však nevidím hráča, ktorý by bol individualitou v tomto veku a mohol ísť napríklad na tohtoročné majstrovstvá sveta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.