Lekcia od Arsenalu nás vrátila na zem

25.10.2007, 00:00

Športový riaditeľ Slavie Praha Michal Šrámek pre HN:
Výsledkom 0:7 s Arsenalom ste vyrovnali rekord najvyššej prehry v Lige majstrov. Pre Slaviu to musí byť potupa, nie?
To je futbal, toto stretnutie sa mužstvu jednoducho nevydarilo. Pred začiatkom súťaže sme ani netušili, akú hanbu si v Lige majstrov môžeme urobiť.

Dalo sa v priebehu zápasu podľa vás vyhnúť tejto blamáži klubu na medzinárodnej scéne?
Hráči od úvodu absolútne neplnili taktické pokyny -- asi si neuvedomili, že Liga majstrov nie je česká najvyššia súťaž. Keď v polčase prehrávate s mužstvom, akým je Arsenal Londýn, tak s tým sa už dá ťažko niečo urobiť.

Dá sa povedať, že výsledok tohto duelu ukázal českému klubovému futbalu kam patrí?
Samozrejme, že rozdiel medzi mužstvami bol obrovský. Bohužiaľ, náš futbal nemôže súperiť s vyspelou Európou, dostali sme tvrdú lekciu, ktorá nás vrátila na zem. Už v ďalšom stretnutí Ligy majstrov sa pokazenú reputáciu budeme snažiť napraviť.

Hrozia mužstvu, prípadne jednotlivým hráčom nejaké tresty za predvedené výkony v tomto nevydarenom zápase?
K nejakým môže prísť, k tomu sa však musí vyjadriť tréner. Určite zváži prístup mužstva k tomuto stretnutiu a neplnenie pokynov. O tom všetkom sa rozhodne do konca týždňa.

Od prvej minúty pôsobila Slavia ustráchane, hráči boli pomalí a nedokázali si vypracovať vyloženú šancu. Čím to bolo?
Mužstvo je momentálne pod psychickým tlakom, či už zo strany fanúšikov alebo médií. Na Arsenal sme nestačili najmä rýchlostne. V polčase dostali hráči pokyn dohrať duel dôstojne a vidíte ako sa to skončilo.

05. máj 2024 18:49