Duel s Maďarmi slovenským futbalistom víťazstvo nepriniesol

06.02.2008, 23:00

Limassol, Bratislava -- Úvodný zápas slovenskej futbalovej reprezentácie v tomto roku víťazstvo nášmu tímu nepriniesol. V priateľskom stretnutí v rámci sústredenia v cyperskom Limassole remizovali zverenci trénera Jána Kociana s Maďarskom 1:1. Zápas, v ktorom sa v slovenskom drese predstavilo aj niekoľko hráčov pôsobiacich v prestížnych európskych mužstvách, sledovalo na štadióne len približne 100 divákov. V úvodných minútach stretnutia bolo veľa nepresností na oboch stranách, mužstvá zbytočne strácali lopty. Najväčšiu príležitosť prvej časti zápasu mal v 40. minúte obranca nášho mužstva Marián Čišovský, ktorého strelu z 26 metrov maďarský brankár len s námahou zneškodnil. Po polčasových zmenách v zostavách oboch mužstiev prišli aj góly. Do vedenia sa ako prvý dostal tím našich južných susedov. V 54. minúte zápasu neustrážili naši hráči v pokutovom území kapitána maďarského výberu Geru, ktorý zblízka hlavou poslal Maďarov do vedenia. Slovákom sa podarilo vyrovnať na konečných 1:1 o desať minút neskôr, keď si Stanislav Šesták poradil s dvoma hráčmi súpera aj s gólmanom Fülöpom. V zostávajúcom priebehu mali viac z hry Kocianovi zverenci. Najskôr nevyužil v 86. minúte svoju šancu Marek Mintál a v 90. minúte Šestákov volej po centri Mareka Saparu skončil mimo troch žrdí. Druhá minúta nadstaveného času priniesla ešte šancu Maďarska, Szélesiho center však náš bránkár Ján Mucha dokázal vytlačiť na rohový kop.

03. máj 2024 13:07