25.06.2007, 00:00

Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v 5. kole skupiny C Európskej ligy proti Lotyšsku oba zápasy hladko 3:0. Zverenci trénerskej dvojice Vladimír Přidal -- Miroslav Palgut si pripísali na konto už ôsme víťazstvo v Európskej lige. V tabuľke sú tak na prvom mieste za Tureckom. Posledné dva zápasy v základnej skupine čakajú našich budúci víkend v Rumunsku, ktoré je na treťom mieste.
"Našu misiu sme splnili a oba zápasy sme vyhrali jednoznačne. Aj keď kvalita našej hry nebola až taká dobrá, s výsledkami 3:0 som spokojný," povedal Přidal. SITA

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v úvodnom stretnutí prvého kola letného Pohára Intertoto v luxemburskom meste Esch-sur-Alzette nad domácim tímom FC Differdange 2:0 (1:0). O prvý presný zásah sa v 32. minúte postaral tečovanou strelou spoza šestnástky Miroslav Poliaček a na konečných 2:0 stanovil štyri minúty pred koncom striedajúci Pavol Sedlák. Slovanisti boli počas celého duelu lepším tímom a zaslúžene si pred domácou odvetou, ktorá bude v sobotu o 20.30 hod. na Tehelnom poli, vytvorili lepšiu východiskovú pozíciu. SITA

Slovenská reprezentantka Miriam Bobková skončila v behu na 100 m prekážok v A-skupine prvej ligy Európskeho pohára družstiev v atletike vo fínskom meste Vaasa piata. Časom 13,34 sekundy zlepšila slovenský rekord. Dvadsaťosemročná zverenkyňa trénera Eugena Lacza svoje vlastné národné maximum o ďalšie dve stotinky. "Z rekordu pomaly z pretekov na preteky skresávame stotinky, Mirka získava rytmickú istotu. Už na českej extralige v Ostrave bolo vidieť výraznejšie zlepšenie práce švihovej nohy," skonštatoval Bobkovej tréner Eugen Laczo. SITA

Hviezdny francúzsky futbalový útočník anglického Arsenalu Londýn Thierry Henry podpísal štvorročný kontrakt so španielskym veľkoklubom FC Barcelona. Katalánci za neho zaplatili 24 miliónov libier. "Vybral som si Barcelonu, pretože je to klub s veľkou históriou. Ďalším dôvodom môjho príchodu na Nou Camp je ofenzívny štýl futbalu, ktorý mužstvo praktizuje," uviedol 29-ročný kanonier.
Henry strávil posledných osem sezón v Arsenale. V poslednom období bol však sklamaný z neúspechov tímu, ktorý neoslnil ani v domácej súťaži, ani v európskych pohároch. SITA

Austrálsky pretekár Casey Stoner sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Veľkej Británie, siedmeho podujatia majstrovskej série svetového šampionátu cestných motocyklov v kategórii MotoGP. Upevnil si tak vedenie v priebežnom hodnotení seriálu majstrovstiev sveta. Druhé miesto si vyjazdil Američan Colin Edwards, tretí prišiel do cieľa Chris Vermeulen z Austrálie. Minuloročný víťaz na okruhu v Doningtone Dani Pedrosa zo Španielska skončil na 8. mieste. Sedemnásobný majster sveta, taliansky pretekár Valentino Rossi, skončil na štvrtej pozícii. SITA

Organizátori budúcoročných olympijských hier v Pekingu plánujú angažovať 22--tisíc bežcov na putovanie olympijského ohňa po Číne. Oproti predchádzajúcej ceste pochodne do Atén 2004 je to dvojnásobný počet. Podľa riaditeľky organizačného výboru zodpovednej za putovanie olympijského ohňa Žang Ming do soboty získali 21 880 bežcov, z ktorých je 19 400 Číňanov. Doteraz najväčší počet športovcov, ktorí niesli olympijskú pochodeň, bol pri putovaní ohňa po Austrálii pred Sydney 2000, keď sa ocitol v rukách 13 300 členov olympijskej štafety. SITA

24. apríl 2024 13:04