Víťazná séria Ružomberka na súperových trávnikoch

27.09.2004, 00:00

Do čela futbalovej Corgoň ligy sa po 8. kole dostala Dubnica, ktorá remizovala na pôde nováčika z Rimavskej Soboty 1:1. Hosťom vybojoval cenný bod gólom v nadstavenom čase Filo, ktorý dokázal potrestať chybu domácej obrany a brankára Benka. Z prvého miesta na tretie spadla bratislavská Artmedia, ktorá prehrala s Ružomberkom 1:2. Zverenci trénera Ivana Hucka tak pokračujú na súperových trávnikoch v skvelej forme, keď zvíťazili v Púchove (1:0), Trnave (2:1), na Interi (5:1) a teraz v Petržalke vo štvrtom stretnutí vonku za sebou. Domáce zaváhanie Artmedie nedokázala využiť Banská Bystrica, ktorá pod Urpínom len remizovala s Púchovom 1:1. Výhodu domáceho prostredia nezužitkovali ani Žilina (Trenčín 2:2) a Trnava, z ktorej trávnika si prvý tohtosezónny bod odniesol po bezgólovom výsledku bratislavský Inter.
Program 9. kola -- sobota 2. októbra: Dubnica -- Trnava, Púchov -- R. Sobota, Inter -- Žilina (15), nedeľa, 3. októbra: Ružomberok -- B. Bystrica (15), Trenčín -- Artmedia (17.30, STV 2)

R. Sobota -- Dubnica 1:1 (1:0)
Góly:
29. Špendla (vl.) -- 90.+ M. Filo, rozhodoval: P. Šuniar, 1 583 divákov
Peter Zelenský (tréner R. Soboty): V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Nechápem mojich hráčov, prečo po vedúcom góle doslova zaspali.
Jozef Jankech (tréner Dubnice): Hrali sme dobre v ofenzíve, ale nemali sme šťastie v zakončení. Chlapci dreli až do poslednej minúty, myslím si, že sme dosiahli zaslúženú remízu.

B. Bystrica -- Púchov 1:1 (1:0)
Góly:
39. Jakubko -- 72. Labun, rozhodoval: Ďuriš, 3 460 divákov
Ladislav Molnár (tréner Dukly): Až v závere prvého polčasu sa nám podarilo vyvinúť tlak, strelili sme gól a mohli aj ďalší. Výsledok 1:0 však bol stále rizikový, súper nás napokon potrestal po individuálnej chybe Leitnera.
Pavel Vrba (tréner Púchova): Za bojovnosť v celom zápase sme si bod zaslúžili a som rád, že moji hráči konečne zistili, že sa dá hrať aj s favoritmi súťaže.

Trnava -- Inter 0:0
Rozhodoval: Olšiak, 2 893 divákov
Jozef Vukušič (tréner Trnavy): Zápas predposledného s posledným mal slušnú úroveň. Inter dobre bránil a pokrýval priestor v obrane. Preto nebolo veľa šancí.
Jozef Barmoš (tréner Interu): V prvom polčase bolo stretnutie obojstranne taktické. Domáci mali v druhom polčase prevahu, ale my sme boli bližšie ku gólu. So ziskom bodu som spokojný.

Žilina -- Trenčín 2:2 (0:1)
Góly:
73. Bartoš, 85. Vomáčka -- 15. a 69. Lietava, rozhodoval: Kačenga, 3 462 divákov
Ladislav Jurkemik (tréner Žiliny): Mužstvo ukázalo za nepriaznivého stavu 0:2 morálku, vyrovnalo a pri troške šťastia sme nakoniec mohli aj vyhrať.
Anton Jánoš (tréner Trenčína): Súpera sme mali na lopatkách, ale s bodom za remízu sme aj tak spokojní.

Artmedia -- Ružomberok 1:2 (0:0)
Góly:
63. Suchánek -- 51. Zošák, 80. Král, rozhodoval: Vlk, 3 725 divákov
Vladimír Weiss (tréner Artmedie): Prehrali sme nešťastne. Nemám hráčom čo vyčítať, hrali dobre. Ružomberok potrestal naše dve chybičky.
Ivan Hucko (tréner Ružomberka): Futbal sa hrá na góly. Nám to nevyšlo v Rimavskej Sobote a Artmedii proti nám.

1. Dubnica 8 4 4 0 13:6 16
2. Ružomberok 8 5 1 2 13:9 16
3. Artmedia 8 5 1 2 12:11 16
4. B. Bystrica 8 4 3 1 18:10 15
5. Žilina 8 4 2 2 18:10 14
6. Trenčín 8 2 4 2 9:8 10
7. R. Sobota 8 2 2 4 4:9 8
8. Púchov 8 2 1 5 5:12 7