Gáborík gólom prispel k triumfu Rangers (video)

07.01.2010, 06:29
V šesťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na štvrtok bodovo presadil jediný slovenský hokejista - Marián Gáborík.

Útočník New Yorku Rangers sa gólom pričinil o víťazstvo nad Dallasom 5:2 a svojou 28. presnou strelou v sezóne opäť zaujal pozíciu sólového lídra rebríčka najlepších kanonierov profiligy.

Rangers v uplynulých desiatich zápasoch prehrali v riadnom čase len dvakrát, naopak Dallas zaznamenal už tretiu prehru v poradí. Pod úspech jazdcov sa nečakane výrazne podpísal predovšetkým Sean Avery, v zámorí známy skôr bitkami, provokáciami a aférami. Ľavý krídelník nazbieral až štyri body za gól a tri asistencie, na trestnej lavici pritom strávil dvanásť minút.

Obranca Tampy Bay Andrej Meszároš odohral pri prehre jeho Tampy v Buffale (3:5) takmer 17 minút a pripísal si dva neúspešné strelecké pokusy.

Výsledky:
Buffalo - Tampa Bay 5:3,

NY Rangers - Dallas 5:2 (za domácich Gáborík 1+0),

Philadelphia - Toronto 6:2,

Minnesota - Calgary 4:1,

Colorado - NY Islanders 2:3,

01 - Modified: 2024-04-19 05:43:13 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
19. apríl 2024 11:48