StoryEditor

Robinho je pripravený opustiť Manchester City

26.01.2010, 14:01
Autor:
TASRTASR

O hosťovanie futbalového krídelníka Robinha majú záujem už dva brazílske kluby, okrem FC Santos aj FC Sao Paulo. Zástupcovia oboch klubov údajne v týchto dňoch rokujú s vedením Manchestru City.

Tréner Roberto Mancini však nominoval Robinha na stredajší odvetný duel semifinále Ligového pohára proti Manchestru United. Súčasne však taliansky kouč dodal, že nebude klásť kanárikovi prekážky, ak vedenie klubu bude spokojné s transferom.

Robinho, ktorý sa v tejto sezóne vrátil po zranení, nehráva pravidelne v základnej zostave "citizens". Pred svetovým šampionátom však cíti, že by mohol prísť o svoje miesto v národnom tíme a preto pripustil aj návrat do rodnej krajiny.

Po príchode do tímu Manchester City zaznamenal Robinho dvanásť gólov v prvých devätnástich zápasoch, avšak minulý roky skóroval už len štyrikrát. V prebiehajúcej sezóne dal 26-ročný rodák zo Sao Vicente prvý gól až v nedeľňajšom stretnutí Anglického pohára v Scunthorpe.

Informovala agentúra AP.

01 - Modified: 2025-12-28 14:03:52 - Feat.: - Title: AC Miláno zdolalo Veronu v 17. kole Serie A, dva góly strelil Nkunku 02 - Modified: 2025-12-19 21:49:41 - Feat.: - Title: Futbal: Bologna je vo finále Talianskeho superpohára, Dortmund zvíťazil nad Mönchengladbachom 03 - Modified: 2025-12-18 22:56:30 - Feat.: - Title: Víťazná rozlúčka s čistým kontom. Slovan zdolal v Konferenčnej lige Häcken po famóznom sóle Blackmana 04 - Modified: 2025-12-18 17:32:52 - Feat.: - Title: Presun, čo všetko zmenil k lepšiemu. Škriniar v Istanbule žiari, náš stopér sa zaradil do svetovej spoločnosti 05 - Modified: 2025-12-17 08:21:11 - Feat.: - Title: Tréner jesenného vicemajstra: Klub ako DAC musí hrať vždy o najvyššie méty. Hráči potrebujú mať veľké sny
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
29. december 2025 06:59