Volejbalisti Chemesu Humenné vyhrali v Bukurešti nad Dinamom

06.01.2010, 16:57
Volejbalisti Chemesu Humenné vyhrali v stredu v Bukurešti v prvom zápase šestnásťfinále Challenge Cupu nad domácim Dinamom 3:2. Odvetné stretnutie na domácej palubovke odohrajú v stredu 13. januára o 19.00 h.

Challenge Cup-muži-16-finále-1.zápas:

Dinamo Bukurešť - Chemes Humenné 2:3 (-17, 22, 17, -24, -11)
rozhodovali Gjurov (Bul.), Nijim (Izr.), zápas trval 109 minút
zostava Chemesu: Javorčík, Kríž, Matta, Mizerák, Jakubov, Hriňák, libero Vajda (Hudák, Huňady, Leškanič)

Na palubovke vedúceho tímu rumunskej ligy držali volejbalisti Chemesu so súperom vyrovnaný krok. Od stavu 5:5 sa dostali do vedenia, ktoré v priebehu setu postupne narástlo až na sedem bodov (15:22) a v závere za stavu 17:24 prvý premenený setbal znamenal ich vedenie 1:0. Aj úvod druhého setu vyznieval v prospech Humenčanov, ktorí viedli 4:2 a 8:4, ale za stavu 9:10 sa Rumunom podaril obrat na 13:10. Toto vedenie si domáci držali až do koncovky setu, v ktorom ale hostia zo stavu 24:20 odvrátili dva setbaly, no to bolo z ich strany všetko. Získaný set domácich "nakopol" a v treťom boli stále pred svojím súperom o tri-štyri body vpredu. Sblížiacim sa koncom svoju prevahu ešte stupňovali a za stavu 24:17 využili hneď prvý setbal vo vedenie 2:1. V štvrtom sete sa zdalo, že domáci už šancu z rúk nepustia. Rýchlo získali vedenie 5:1 a 10:5, no slovenskému zástupcovi sa podarilo otočiť vývoj setu vo svoj prospech (18:19) a v dramatickej koncovke ho aj získať pre seba, takže musel rozhodnúť až tajbrejk. V ňom dominovali hráči Chemesu, ktorý sa za stavu 14:11 dostali k mečbalu a hneď ho aj využili.

"V prvom ste sme hrali excelentne, takmer sme neurobili chybu," povedal po zápase pre TASR tréner Chemesu Richard Vlkolinský. "Domácich sme zaskočili. Potom sa však karta otočila, Rumuni sa rozbehli a začali hrať pre nás nepríjemný volejbal, s ktorým sme sa nevedeli vyrovnať. Až v štvrtom sete sme na to začali reagovať a dobrou obranou sme zápas doviedli do tajbrejku. Aj v ňom sme dominovali hlavne v obrane a práve táto činnosť rozhodla o našom víťazstve."

01 - Modified: 2023-12-05 21:13:17 - Feat.: - Title: Slovenské volejbalistky postúpili priamo na ME 2026 02 - Modified: 2023-10-01 12:00:11 - Feat.: - Title: Čo o slovenských voľbách píšu zahraničné médiá? V jednom sa zhodli 03 - Modified: 2023-08-27 21:55:48 - Feat.: - Title: Naše volejbalistky boli blízko k senzácii. Záver proti favoritkám však nezvládli a na šampionáte končia 04 - Modified: 2022-09-04 17:37:43 - Feat.: - Title: Slovenské volejbalistky postúpili šiestykrát na európsky šampionát 05 - Modified: 2022-08-31 13:00:00 - Feat.: - Title: Tenis bez rakiet či basketbal bez driblovania. Pozri sa, ako by sa hrali dnešné športy so starými pravidlami
26. apríl 2024 20:05