Zuzulová vyhrala ďalší obrovský slalom

20.01.2010, 14:20

Veronike Zuzulovej sa po predčasnom ukončení slalomového Svetového pohára mimoriadne darí v obrovskom slalome FIS-ovej kategórie. V rakúskom Maria Alme vyhrala v silnej konkurencii v stredu aj druhú súťaž a kombinácia dvoch triumfov jej priniesla výrazné polepšenie vo FIS-koeficiente najtechnickejšej alpskej disciplíny.

Slovenská zjazdárka štartovala s číslom 36 a v 1. kole bola desiata. V druhom však zašla najlepší čas a o 9 stotín predstihla Nemku Fanny Chmelarovú, poprednú slalomárku Svetového pohára. Zuzulová zdolala aj iné pretekárky s koeficientmi WCSL (štartová listina SP). "Nerád vyjadrujem príliš veľké emócie a ani z tohto nechcem robiť veľkú vedu. Ale dve veci ma tešia. Počas jej jazdy v druhom kole som cítil vzrušenie, aké som pri obráku už dlho necítil, bol to šteklenie, proste zimomriavky z vynikajúcej jazdy. A je fajn, že výrazne poskočí v rebríčku," zdôraznil pre TASR tréner Timotej Zuzula.

Pri spriemerovaní dvoch víťazstiev sa to ráta ľahšie, ale systém FIS-listiny je príliš komplikovaný, ale otec to svojej dcére správne odhadol niečo po 10-ke. Neskôr popoludní bol už známy presný koeficient, z 27,38 poklesol 10,85. Nová FIS-listina vyjde až na začiatku februára, ale je zrejmé, že Zuzulová sa z 268. priečky posunie výrazne dopredu, tesne za 60. miesto. Vzhľadom na viacero iných súťaží môže prísť ešte k malej prirážke. Podstatné je, že listina bude oficiálne platná pred ZOH a Slovenka bude mať vo Whistleri vo svojej menej výraznej disciplíne oveľa výhodnejšie číslo. Po odrátaní pretekárok, ktoré sa nezmestia do 4-členných národných kvót (minimálne 7 Rakúšaniek, 3 Talianky a pár súperiek z ďalších zjazdárskych veľmocí by jej to mohlo vyjsť niekde okolo štartového čísla 40-45, v rôznych okolnostiach (zranenia, choroby, vypustenie disciplíny) aj lepšie.

V piatok by Zuzulová mala absolvovať zásadnú akciu v jej prioritnej disciplíne, slalom Európskeho pohára v Melchseefrutte.

01 - Modified: 2023-10-01 12:00:11 - Feat.: - Title: Čo o slovenských voľbách píšu zahraničné médiá? V jednom sa zhodli 02 - Modified: 2022-03-20 11:15:42 - Feat.: - Title: Vlhová sa dostala na stupne víťazov. Sezónu ukončila tretím miestom 03 - Modified: 2022-03-17 09:05:57 - Feat.: - Title: Vlhová neobháji veľký glóbus. V super-G skončila až sedemnásta 04 - Modified: 2022-03-16 10:59:13 - Feat.: - Title: Vlhovej šance na celkový triumf vo Svetovom pohári sa znížili, Shiffrinová vyhrala zjazd 05 - Modified: 2022-03-11 17:45:45 - Feat.: - Title: Vlhová zvíťazila v obrovskom slalome v Are. Znížila manko na Shiffrinovú
04. máj 2024 04:03